Widziałam, jak zamordowano moją siostrę

Autor: Nourig Apfeld

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 240

Opłacalność: 7.04 zł/100 stron

Oszczędzasz: 34%

Wstrząsająca opowieść Nourig Apfeld, która była świadkiem śmierci swojej siostry z rąk ich własnej rodziny.

Nourig miała siedem lat, gdy razem z rodzicami przybyła z Syrii do Niemiec, by rozpocząć tu nowe życie. Niedługo po tym jej siostra Waffa zaczęła buntować się przeciwko surowym regułom panującym w muzułmańskiej społeczności, zwłaszcza przeciw ograniczeniom dotykającym kobiety. Dążenie do wolności i niezależności przypłaciła życiem. W 1993 roku Waffa została zamordowana przez własną rodzinę. Nourig, po śmierci siostry, bojąc się o własne życie, uciekła z domu.

Po latach przeszłość ją odnalazła. Policja zmusiła Nourig do złożenia zeznać w procesie przeciwko jej ojcu, obiecując kobiecie nowe życie w ramach programu ochrony świadków. Po wydaniu wyroku skazującego władze nie wywiązały się z obietnicy i Nourig musiała ponownie uciekać przed zemstą rodziny, która stała się jej śmiertelnym wrogiem.

Jeśli ktoś uratował honor jej rodziny, to właśnie Nourig Apfeld tą książką.

 

Fragment

Zdecydowanie zbyt wiele zachowałam dla siebie i swoim milczeniem przyczyniłam się do tego, by wewnątrz murów rosła groza. Nie chciałam mówić o strachu, poczuciu winy, wstydzie, kompleksie niższości, kłopotach z poczuciem własnej wartości. Teraz mówię. A mury runęły, światło i ciepło utorowały sobie drogę do wielu ciemnych pomieszczeń. Nabrałam siły, energii i odwagi.

Jeśli dokładniej się nad tym zastanowię, to jestem człowiekiem obdarowanym bardzo szczodrze. Wszystkie wylane łzy przemieniły moją pustynię w oazę. Uleczyły mnie, przyniosły zrozumienie i oczyszczenie. Miałam szczęście spotkać w życiu tak wielu miłych, cennych i odważnych ludzi; dzięki ich miłości i wsparciu mogłam iść swoją drogą i na niej nie zginąć.

Nourig Apfeld urodziła się w Syrii w 1972 roku, w 1979 roku przyjechała do Niemiec. Mieszka dziś w jednym z wielkich niemieckich miast i studiuje psychologię.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 16,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16,90 zł virtualo.pl
mobi epub
21,33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21,67 zł empik.pl
mobi epub
22,44 zł ibuk.pl
mobi epub
22,70 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22,95 zł ravelo.pl
mobi epub
23,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  15,30 zł
w programie Nexto Premium
24,23 zł nexto.pl
mobi epub
25,50 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,50 zł legimi.com

E-booki podobne do "Widziałam, jak zamordowano moją siostrę"