Wariatka

Autor: Joanna Jodełka

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 288

Opłacalność: 5.87 zł/100 stron

Oszczędzasz: 34%

Nowa powieść sensacyjna Joanny Jodełki, autorki „Kamyka" i „Polichromii” uhonorowanej Nagrodą Wielkiego Kalibru . Autorka ta jest świetną obserwatorką ludzkich zachowań i wyróżnia się niebanalnym poczuciem humoru.

Bohaterka książki jest pisarką przebywającą w szpitalu psychiatrycznym, gdzie próbuje dojść do siebie po ciężkich przeżyciach związanych ze śmiercią męża. Bezskutecznie. Ponura rzeczywistość szpitala pogłębia jeszcze jej fatalny stan a przyjmowane leki otumaniają i pogrążają w apatii. Z odrętwienia wyrywa ją wizyta tajemniczego młodego mężczyzny, który przynosi Joannie egzemplarz jej pierwszej powieści, napisanej na podstawie prawdziwej historii sprzed dziesięciu lat – niewyjaśnionego zniknięcia Justyny Lenart, młodej żony i matki. Pisaka jest zaniepokojona, bo nigdy nie zdecydowała się na wydanie tej książki, nie wie kto to zrobił i ktoi dlaczego przywrócił bohaterom powieści autentyczne imiona i nazwiska. Co gorsza, Joanna podejrzewa, że ktoś próbuje ją zabić. Może dlatego, że historia przeobrażona w jej wyobraźni w literacką fikcję, po latach niebezpiecznie zbliżyła się do prawdy, wprowadzając ferment w życie bohaterów książki. Pisarka na własne życzenie wypisuje się ze szpitala aby rozwikłać zagadkę. Gra okazuje się niebezpieczna, rozpoczyna się wyścig z czasem.

„Wariatka" nawiązuje do niektórych wątków wcześniejszej powieści tej autorki „Kryminalistka”, ale może też z powodzeniem stanowić samodzielną lekturę.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 16,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16,90 zł virtualo.pl
mobi epub
21,67 zł empik.pl
mobi epub
22,44 zł ibuk.pl
mobi epub
22,95 zł ravelo.pl
mobi epub
23,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  15,30 zł
w programie Nexto Premium
24,23 zł nexto.pl
mobi epub
25,50 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,50 zł legimi.com
mobi epub
28,23 zł gandalf.com.pl
mobi
22,90 zł zinamon.pl
epub
22,90 zł zinamon.pl

Joanna Jodełka - inne e-booki

E-booki podobne do "Wariatka"