Jutro właśnie nadeszło

Autor: Marta Kijańska

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 480

Opłacalność: 4.26 zł/100 stron

Oszczędzasz: 27%

Poznajcie Natalię – wyrachowaną i dwulicową czterdziestolatkę. Nie wierzy w nic i w nikogo, nawet w samą siebie. Bez skrępowania mówi to, co myśli, to co i my często myślimy o ludziach i otaczającej nas rzeczywistości, ale nie mamy odwagi powiedzieć tego głośno. Nazywa uczucia po imieniu i łamie wszelkie tabu, bezwzględnie obnażając naturę ludzką.

Natalia, która nie wierzy w niebo, ale bywa w piekle, właśnie pochowała matkę. Pozostali jej: babka ortodoksyjna katoliczka, nastoletnia córka przechodząca młodzieńczy bunt, żonaty kochanek, dwie przyjaciółki oraz były mąż ze swoją nową rodziną. Natalia próbuje – nieskutecznie – rozliczyć się z własnym życiem.

Słabości, grzechy główne, związki międzyludzkie, relacje rodzinne, zależności i uwikłania, opowiedziane przez pryzmat dzieciństwa, dojrzewania i dorosłości czterdziestolatki.

Marta Kijańska - poetka i felietonistka; mówi o sobie „literatka”. Urodziła się w Warszawie w 1978 roku, studiowała w Warszawie i Krakowie. Mieszka w stolicy, chociaż wolałaby gdzieś w górach. Jest współautorką książek "Ziele szalonych", "Opowieści znad stołu i z kniei" i autorką opracowań o przyrodzie do książki "Dzikie serca". W 2013 roku ukazała się jej debiutancka powieść "(nie)winna". Ma na swoim koncie cztery tomiki poezji: "Ziarnko Goryczy", "Okruchy tęsknoty", "Okno życia", "Nigdy zawsze". Zrealizowała kilka filmów o ochronie środowiska i ekologii, była felietonistką miesięcznika literackiego „Bluszcz” i portalu NaTemat.pl. Oprócz pisania jej największą pasją jest: bieganie, czytanie i gotowanie.

Ta powieść z niebywałą szczerością, a zarazem autoironią, opisuje relacje, w jakie się wikłamy; mniej lub bardziej toksyczne (o ile w ogóle istnieją jakieś inne). Opowiedziana językiem pełnym emocji, rozpiętym między tragizmem a groteską, a przy tym bardzo współczesnym.

Michał Rusinek

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 20,47

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
20,47 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
23,16 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
23,34 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
25,11 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
25,11 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
25,11 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
  16,74 zł
w programie Nexto Premium
26,51 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
27,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
27,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
27,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
27,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
25,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
25,10 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Jutro właśnie nadeszło"