Męskie sprawy. Życie, seks i cała reszta

Autor: Michał Pozdał

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 230

Opłacalność: 10.57 zł/100 stron

Oszczędzasz: 19%

Powszechna jest dzisiaj opinia o kryzysie męskości i ubolewanie nad impasem, w jakim znaleźli się współcześni mężczyźni.

Zdaniem autorów książki, niesłusznie. Nie trzeba wyznawać patriarchalnych wartości i nosić brody, żeby uchodzić za prawdziwego mężczyznę. Wrażliwość, relacje partnerskie, a nawet nieporadność i porażki, to nie upadek, ale rozwój męskości.

Książka jest wynikiem przyjacielskiej i szczerej rozmowy, nie pozbawionej przy tym ostrych sporów, między dziennikarką a seksuologiem, w czasie której wymieniali się swoimi doświadczeniami zawodowymi i prywatnymi obserwacjami, by ostatecznie dojść do optymistycznych wniosków odnośnie kondycji współczesnego mężczyzny. Autorzy rozprawiają się ze stereotypami dotyczącymi męskiej seksualności, psychiki i cielesności. Analizują różne etapy w rozwoju mężczyzny, od dzieciństwa, przez okres dojrzewania, po założenie rodziny, ojcostwo, kryzys wieku średniego i starość. Zastanawiają się, jaki wpływ na mężczyznę wywierają wychowanie, pornografia, rówieśnicy, kultura i ramy społeczno-obyczajowe.

Książka ta łamie tabu, stawia szereg odważnych tez i przedstawia pikantne przykłady. A wszystko to po, by odpowiedzieć na pytanie: kim jest współczesny mężczyzna i jaka jest jego rola w świecie, w społeczeństwie, w związku seksualnym i w rodzinie. Wnioski płynące z rozważań dwojga autorów są budujące. Kryzys męskości to mit nie mający pokrycia w rzeczywistości. Panowie nadal są męscy a ich ego ma się dobrze.

 

Agata Jankowska – dziennikarka, reportażystka. Związana z tygodnikiem „Wprost”, wcześniej z tygodnikiem „Przekrój”. Publikuje również w magazynach „Wysokie Obcasy” oraz „Elle”. Dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press. Porusza tematy społeczne, również te dotyczące ludzkiej seksualności.

Michał Pozdał – psychoterapeuta, seksuolog. Wykładowca Uniwersytetu SWPS między innymi na podyplomowych studiach z zakresu seksuologii klinicznej. Od wielu lat prowadzi warsztaty, wykłady oraz badania dotyczące seksualności. W Warszawskim Instytucie Psychoterapii oraz w Katowicach prowadzi terapię indywidualną oraz par.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 24,32

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,89 zł
(dla stałych klientów)
24,32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24,52 zł ibuk.pl
mobi epub
25,02 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26,61 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
29,90 zł legimi.com
mobi epub
29,90 zł empik.pl
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Męskie sprawy"