ISBN:9788380315204

Polska odwraca oczy

Autor: Justyna Kopińska

Wydawnictwo: Świat Książki

Opłacalność: 6.94 zł/100 stron

Zbiór reportaży znanej dziennikarki Justyny Kopińskiej, odsłaniających najbardziej bulwersujące i niewyjaśnione sprawy ostatnich lat.

W książce znajdziemy m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu”) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo („Ten trup się nie liczy”) oraz nigdy niepublikowane teksty, powstałe specjalnie na potrzeby tego zbioru.

Wydźwięk reportaży Kopińskiej jest pesymistyczny, bo ukazuje obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Jej teksty jednak miały wiele pozytywnych następstw, przyczyniały się do osadzania przestępców w więzieniach, oraz wprowadzania zmian w prawie dotyczących bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Zawsze chciałam być policjantką śledczą – mówi Kopińska. – Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.

Polska odwraca oczy to najnowsza książka najczęściej nagradzanej dziennikarki 2015 roku.

 

Justyna Kopińska – dziennikarka, socjolożka. W 2015 roku ukazała się jej książka „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” – opis śledztwa w sprawie zaginięcia Mateusza Domaradzkiego i przemocy w ośrodku Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Obecnie pracuje jako reporterka „Dużego Formatu” – magazynu „Gazety Wyborczej”. Jest laureatką nagrody dziennikarskiej Amnesty International, dwukrotną finalistką Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski roku” i finalistką Grand Press oraz Mediatorów w kategorii „Najbardziej znane publikacje”. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Justyna Kopińska - inne e-booki

E-booki podobne do "Polska odwraca oczy"