ISBN:9788380315204

Polska odwraca oczy

Autor: Justyna Kopińska

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 340

Opłacalność: 6.27 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 10.87 zł.

Oszczędzasz: 20%

Zbiór reportaży znanej dziennikarki Justyny Kopińskiej, odsłaniających najbardziej bulwersujące i niewyjaśnione sprawy ostatnich lat.

W książce znajdziemy m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu”) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo („Ten trup się nie liczy”) oraz nigdy niepublikowane teksty, powstałe specjalnie na potrzeby tego zbioru.

Wydźwięk reportaży Kopińskiej jest pesymistyczny, bo ukazuje obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Jej teksty jednak miały wiele pozytywnych następstw, przyczyniały się do osadzania przestępców w więzieniach, oraz wprowadzania zmian w prawie dotyczących bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Zawsze chciałam być policjantką śledczą – mówi Kopińska. – Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.

Polska odwraca oczy to najnowsza książka najczęściej nagradzanej dziennikarki 2015 roku.

 

Justyna Kopińska – dziennikarka, socjolożka. W 2015 roku ukazała się jej książka „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” – opis śledztwa w sprawie zaginięcia Mateusza Domaradzkiego i przemocy w ośrodku Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Obecnie pracuje jako reporterka „Dużego Formatu” – magazynu „Gazety Wyborczej”. Jest laureatką nagrody dziennikarskiej Amnesty International, dwukrotną finalistką Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski roku” i finalistką Grand Press oraz Mediatorów w kategorii „Najbardziej znane publikacje”. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 21.32 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19.19 zł
(dla stałych klientów)
21.32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
21.82 zł gandalf.com.pl
mobi epub
22.79 zł ibuk.pl
mobi epub
23.59 zł swiatebookow.pl
mobi epub
24.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  15.90 zł
w programie Nexto Premium
24.65 zł nexto.pl
mobi epub
26.50 zł virtualo.pl
mobi epub
26.50 zł woblink.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
26.50 zł legimi.com
mobi epub
26.50 zł publio.pl

Justyna Kopińska - inne e-booki

E-booki podobne do "Polska odwraca oczy"