Van Gogh. Życie

Autor: Gregory White Smith

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 1040

Opłacalność: 1.91 zł/100 stron

Oszczędzasz: 60%

Nowa, pełna nieznanych informacji biografia geniusza malarstwa.

Książka Naifeha i White Smitha rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat. Autorzy dzięki współpracy z Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałów - wśród nich do nieopublikowanych listów członków rodziny malarza.

Choć na temat van Gogha powstało wiele książek, a jego tragiczny los jest od dawna obecny w kulturze popularnej, to nikt nie podjął próby zbadania życia tego twórcy w sposób tak poważny i ambitny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposób zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie.

Gregory White Smith i Steven Naifeh są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda. Naifeh, który publikuje w czasopismach poświęconych sztuce i wygłasza wykłady w licznych muzeach, studiował także historię sztuki w Princeton, a w Fogg Art Museum na Harvardzie obronił pracę dyplomową w tej dziedzinie. Cztery napisane przez nich wspólnie książki trafiły na listę bestsellerów „The New York Timesa”. Biograficzna książka ich autorstwa Jackson Pollock: An American Saga otrzymała Nagrodę Pulitzera, a także znalazła się w finale National Book Award.

Najlepsza cena: Swiatksiazki.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 19,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
0,00 zł empik.pl
mobi epub
23,48 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
41,78 zł gandalf.com.pl
mobi epub
44,46 zł swiatebookow.pl
mobi epub
44,96 zł ravelo.pl
mobi epub
44,96 zł ibuk.pl
mobi epub
  29,97 zł
w programie Nexto Premium
47,45 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
49,95 zł legimi.com
mobi epub
49,95 zł publio.pl
mobi epub
49,95 zł virtualo.pl
mobi
45,00 zł zinamon.pl
epub
45,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Van Gogh. Życie"