Monsieur Jean szuka szczęścia

Autor: Thomas Montasser

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 208

Opłacalność: 10.18 zł/100 stron

Oszczędzasz: 17%

Czasami wystarczy drobny gest, delikatna podpowiedź lub znak od losu, aby sprawy potoczyły się w dobrym kierunku. A czasami wystarczy nastrój i doświadczenie starszego pana, który ma wielkie serce dla ludzi – tak jak monsieur Jean.

Thomas Montasser z lekkością, wdziękiem i fantazją snuje przypominającą baśń historię pewnego dżentelmena, który poprzez dobrą radę, dyskretną pomoc, a niekiedy małe oszustwo stara się uczynić życie innych nieco lżejszym.

Monsieur Jean przez długie lata pracował jako konsjerż w słynnym zuryskim hotelu. Po odejściu na emeryturę zastanawia się, co zrobić ze swoim życiem. Wówczas przypomina sobie o małym notatniku, w którym starannie zapisywał pragnienia i tajemnice hotelowych gości i pracowników. Wiele spraw wciąż nie znalazło szczęśliwego zakończenia, czeka na kogoś, kto mógłby to zmienić. Monsieur Jean zaczyna pociągać za sznurki – i z wrodzonym wyczuciem ingerować w losy innych.

Największym wyzwaniem okazuje się Anastasia, młoda Ukrainka z wielkimi planami i małym budżetem. Jej próba otworzenia w Zurychu uroczej małej kawiarni wydaje się skazana na porażkę. Jednak monsieur Jean, pierwszy gość w nowym lokalu, wie, jak zmienić bieg rzeczy i pomóc Café de Balzac oraz szczęściu Anastasii. Ma bowiem w zanadrzu kilka niezwykłych pomysłów…

Thomas Montasser jest dziennikarzem, pracuje też na uniwersytecie. Pisał obszerne powieści, a także, pod pseudonimem Fortunato, książki dla dzieci. Jest agentem literackim. Mieszka z rodziną w Monachium. Jego powieść "Wyjątkowy rok" zdobyła ogromne uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności.

Najlepsza cena: Ktoczyta.pl
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 21,17

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
21,17 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
21,33 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
22,95 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
22,95 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
22,95 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
23,00 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
  15,30 zł
w programie Nexto Premium
24,23 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
25,50 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
25,50 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
25,50 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
25,50 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
22,90 zł zinamon.pl
bez DRM epub
22,90 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Monsieur Jean szuka szczęścia"