Gad

Autor: Paweł Kapusta

Wydawnictwo: Wielka Litera

Oszczędzasz: 33%

Druga książka reporterska finalisty Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę „Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym”.
Paweł Kapusta tym razem oddaje głos gadom – tak w gwarze więziennej nazywa się klawiszy. Oddziałowi, dowódcy zmian, wychowawcy, dyrektorzy mówią o brudzie tej roboty, już do końca życia pozostającym w psychice. O szokujących zdarzeniach, z którymi muszą się mierzyć niemal każdego dnia. O codziennym kontakcie z bandytami, z którymi na wolności nikt nie chciałby mieć do czynienia.
Odwiedzając zakłady karne, prześwietlając oddziały, cele i gabinety, Kapusta szuka dziur w niewydolnym systemie. W systemie, w którym zbrodniarze mają często więcej przywilejów niż pilnujący ich klawisze. W którym pojęcie resocjalizacja stanowi dla osadzonego jedynie sposób uzyskania dodatkowej przepustki. Który – według funkcjonariuszy – w dużej mierze bandytów produkuje, a nie nawraca. Który zaczyna się chwiać. Bo kto chce iść do pracy, w której napięcie sięga zenitu, a pensja bruku?
Bohaterowie mówią też wprost: tak, w polskich więzieniach bije się osadzonych. Tak, w polskich więzieniach problemem jest nielegalny kontakt ze skazanymi – przemyt, handel, noszenie grypsów, telefonów komórkowych, alkoholu. Kontakty seksualne strażników z więźniami. Praca operacyjna służb specjalnych, pozwalających bandytom na prowadzenie nielegalnych biznesów zza więziennych murów.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 22,06

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 19,85 zł
(dla stałych klientów)
22,06 zł ebookpoint.pl
mobi epub
22,11 zł gandalf.com.pl
mobi epub
23,02 zł publio.pl
mobi epub
23,69 zł litres.pl
mobi epub
24,68 zł bezdroza.pl
mobi epub
26,32 zł vagabook.pl
mobi epub
26,69 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
27,97 zł ibuk.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
28,09 zł legimi.com
mobi epub
30,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19,74 zł
w programie Nexto Premium
31,25 zł nexto.pl
mobi epub
22,90 zł
(z kodem prom.)
32,90 zł woblink.pl
mobi epub
32,90 zł virtualo.pl
mobi
28,00 zł zinamon.pl
epub
28,00 zł zinamon.pl

Paweł Kapusta - inne e-booki