ISBN:9788380324749

Molestowane. Historie bezbronnych

Autor: Anna Matusiak-Rześniowiecka, Katarzyna Borowska

Wydawnictwo: Wielka Litera

Oszczędzasz: 28%

O molestowaniu wciąż mówimy za mało.

Niektóre z bohaterek książki były uwodzone, mamione obietnicą opieki, namiastką miłości, przekonaniem, że są ważne. Inne mają za sobą brutalne, zbiorowe gwałty. Dziś idą własnymi ścieżkami, często są kobietami sukcesu, ale łączy je jedno. Odważyły się opowiedzieć o tym, że w dzieciństwie były wykorzystane seksualnie, nikt jednak nie dawał wiary ich słowom. Że to nie molestujący, nie gwałciciele byli winni, ale one – winne rozpadu rodziny, wstydu przed sąsiadami. Bo dobrych dzieci przecież nie spotykają złe rzeczy…

„Oto trzymasz w rękach naszą kolejną książkę, poruszającą tak zwany trudny temat. Podobnie jak przy «Skazanych», bohaterkami są kobiety, które z uwagi na to, czego doświadczyły, często zmagają się z wykluczeniem i stratą. Jako społeczeństwo z wykorzystywania seksualnego dzieci robimy tabu albo sensację, jednocześnie wchodząc w rolę sędziego, krytyka lub wybawiciela. I tu pojawia się nasza pierwsza prośba do Ciebie. Na miarę swoich ludzkich możliwości spróbuj nie oceniać. Naszą misją za każdym razem jest pokazanie zjawiska, odczarowanie iluzji, w jakiej najchętniej chcielibyśmy żyć, oddanie głosu tym, którzy potrzebują być wysłuchani. W tej książce spotkasz świat, o jakim na co dzień nie myślimy. Nie bierzemy pod uwagę, że taki jego aspekt nie tylko istnieje, ale funkcjonuje niejako równolegle. O tym się nie mówi. Zapytasz być może: «A po co wy to robicie? Co dobrego może z tego wyniknąć?».
Mamy nadzieję, że książka dotrze nie tylko do osób, które przeżyły podobne historie. Marzymy, by stała się zaczynem głębszych przemian społecznych. Być może pobudzi do refleksji i działania tych, od których los bezbronnych nierzadko zależy: nauczycieli, pedagogów, rodziców, sąsiadów, policję, sędziów, lekarzy, wreszcie polityków. Marzymy, by polskie dzieci mogły czuć, że nawet w najtrudniejszej chwili mają obok siebie mądrego, odpowiedzialnego, godnego zaufania dorosłego, na którym mogą się oprzeć. W związku z tym czas na naszą drugą prośbę do Ciebie – podaj tę książkę dalej.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności” – Autorki

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 23.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
23.85 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 23.00 zł
(dla stałych klientów)
25.55 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.75 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26.16 zł ebuczek.pl
mobi epub
26.16 zł ebuczek.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
27.97 zł ibuk.pl
mobi epub
29.28 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19.74 zł
w programie Nexto Premium
30.60 zł nexto.pl
mobi epub
32.90 zł empik.pl
mobi epub
32.90 zł woblink.pl
mobi epub
32.90 zł publio.pl
mobi epub
32.90 zł virtualo.pl
mobi epub
32.90 zł litres.pl
mobi
28.00 zł zinamon.pl
epub
28.00 zł zinamon.pl

Anna Matusiak-Rześniowiecka - inne e-booki

Katarzyna Borowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Molestowane. Historie bezbronnych"