Zenia, pragnie zniszczenia, spalonej ziemi, rozbitego szkła. Pragnie zniszczenia, spalonej ziemi, rozbitego szkła. Jest piękna, inteligentna, na przemian przebiegła i wrażliwa. Niegdyś mocno skrzywdziła trzy przyjaciółki – Roz, Tony i Charis. Podstępnie zdobyła ich współczucie, a potem uciekła z ich mężczyznami. Teraz trzy kobiety z ulgą uczestniczą w jej pogrzebie – Zenia odeszła, tym razem na dobre.

Ale czy na pewno?

Niespodziewanie Zenia wkracza majestatycznym krokiem do restauracji, w której jedzą wspólny lunch. Pojawia się nagle, by siać zniszczenie, ale im więcej dowiadujemy się o niej, tym więcej mamy pytań:
Czy rzeczywiście jest ona czystym złem, wyrachowaną postacią, czy może zagubioną duszą potrzebującą pomocy?
Kto naprawdę zasługuje na nasze potępienie – Zenia czy niewierni mężczyźni?
Czy Zenia wykorzystuje walkę płci, by zrealizować własne cele?
A może jest aniołem, który ratuje kobiety przed złymi mężczyznami?

„Ich trójka umawia się̨ na lunch raz w miesiącu. Uzależniły się od tego. Nie mają z sobą̨ wiele wspólnego poza katastrofą, która je połączyła – jeżeli Zenię możną nazwać katastrofą. Z czasem stały się̨ wobec siebie lojalne, esprit de corps. Tony polubiła te kobiety; uważa je za bliskie przyjaciółki lub kogoś w tym rodzaju. Są rycerskie, mają blizny po bitwach, przeszły przez ogień, każda z nich wie teraz o drugiej rzeczy, których nie wie nikt inny.

Spotykają̨ się̨ więc regularnie niczym wdowy wojenne, starzejący się weterani albo żony żołnierzy zaginionych podczas akcji.
Jak bywa z takimi grupami, przy stole znajduje się więcej osób, niż można by pomyśleć.

O Zeni jednak nie mówią. Już nie, od czasu, kiedy ją pochowały. Jak twierdzi Charis, mówienie o niej mogłoby zatrzymać ją na ziemi. Tony twierdzi, że ona źle wpływa na trawienie, a Roz powtarza, po co poświęcać jej czas na antenie” – fragment powieści „Zbójecka narzeczona” (ebook w formacie epub i kindle mobi)

Jak przeczytać powieść „Zbójecka narzeczona”; autor: Margaret Atwood; wydawca: Wielka Litera [ebook do pobrania w formacie epub i kindle mobi]?
Książkę przeczytasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na czytnikach Kindle, inkBOOK, PocketBook, Onyx itp., na komputerze, telefonie i tablecie.
Przed zakupem możesz zapoznać się z darmowym fragmentem ebooka.


Zobacz też inne książki Margaret Atwood dostępne w Publio.