ISBN:9788380431324

Modlitwa. Tajemnica spotkania człowieka z Bogiem

Autor: Prof. Anna Świderkówna

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Oszczędzasz: 45%

Co to znaczy "być natrętnym" wobec Boga? Jaki jest sens modlitwy prośby? Jak zawierzyć  Bogu w trudnościach?  Jaka jest relacja wszechmocy Bożej do ludzkiej wolności?

Każdy z nas ma tendencję do tworzenia własnego wizerunku Boga. Czasami podświadomie pragniemy, aby Pan Bóg zachowywał się tak, jak my chcemy, a nasze plany utożsamiamy z planami Bożymi. Zdarza się również, że traktujemy Pana Boga jak „cudowny talizman”, który ma nas chronić od wszelkiego zła. O tym, jak uniknąć takich błędów oraz jak budować prawdziwą relację z Bogiem podpowiada znana biblistka prof. Anna Świderkówna.

Z książki dowiemy się, czym jest bojaźń Boża, świętych obcowanie, kim są święci i patroni. Poznamy znaczenie modlitwy wstawienniczej oraz żywego świadectwa wiary. Na przykładzie przypowieści o pannach mądrych i głupich, Autorka zachęca Czytelnika do wytrwania na modlitwie i bycia w ciągłej gotowości na spotkanie z Bogiem. Pisze też o modlitwie „niewysłuchanej”, doświadczeniu pustyni i o cierpieniu jako nieodzownej części rozwoju duchowego każdego chrześcijanina.

Swoje przemyślenia Autorka wzbogaciła licznymi przykładami biblijnymi, wypowiedziami znanych teologów i ojców Kościoła oraz wydarzeniami z historii świata. Lektura książki zachęca do głębokiej refleksji nad własnym życiem i do odnowienia swojego przymierza z Bogiem.

„Świętych obcowanie to jest bliskość. I to nie tylko bliskość ludzi bardzo odległych, ale ludzi bardzo nam bliskich. Przywykliśmy modlić się „za” zmarłych. I to bardzo dobrze. Ale spróbujmy kiedyś pomodlić się razem z nimi”. fragment książki

 

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 9.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
9.85 zł woblink.pl
mobi epub
12.17 zł vagabook.pl
mobi epub
12.51 zł ebuczek.pl
mobi epub
13.43 zł litres.pl
mobi epub
13.60 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 4.92 zł
(dostęp online)
14.32 zł ibuk.pl
mobi epub
15.93 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  10.74 zł
w programie Nexto Premium
16.65 zł nexto.pl
mobi epub
17.90 zł septem.pl
mobi epub
17.90 zł empik.pl
mobi epub
17.90 zł publio.pl
mobi epub
17.90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 16.11 zł
(dla stałych klientów)
17.90 zł ebookpoint.pl
mobi
11.60 zł zinamon.pl
epub
11.60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Modlitwa. Tajemnica spotkania człowieka z Bogiem"