Ptak dobrego Boga

Autor: James McBride

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 440

Opłacalność: 6.73 zł/100 stron

Oszczędzasz: 10%

Barwna i humorystyczna opowieść o losach stanu Kansas w roku 1857, w czasach walk między zwolennikami a przeciwnikami niewolnictwa.

Główny bohater powieści, mały Henry Shackleford, przypadkowo zostaje wplątany w wir wydarzeń. Porwany przez zagorzałego abolicjonistę Johna Browna zostaje wcielony do jego armii obdartusów walczących o zniesienie niewolnictwa. Henry próbuje ustrzec się przed śmiercią w przebraniu dziewczyny.

„Ptak dobrego Boga” to książka, która czerpie z najlepszych tradycji amerykańskiej powieści łotrzykowskiej i twainowskiego humoru. Dzięki sugestywnemu językowi i brawurowemu poczuciu humoru McBride stworzył fascynujący obraz Ameryki sprzed wojny secesyjnej, daleki od  wszystkiego, co na ten temat wiemy z literatury i filmu.

Powieść zdobyła wiele nagród, przede wszystkim National Book Award 2013 oraz wiele innych wyróżnień, była wymieniana wśród najważniejszych książek 2013 m.in. przez "New York Times", "Financial Times", "Washington Post", "Chicago Tribune" i National Public Radio.

Najlepsza cena: Rawelo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 29,61

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29,61 zł ravelo.pl

James McBride - inne e-booki

E-booki podobne do "Ptak dobrego Boga"