Przez morze. Z Syryjczykami do Europy

Autor: Wolfgang Bauer

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 144

Opłacalność: 13.92 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Niezwykła, wstrząsająca i wiarygodna opowieść o losach syryjskich uchodźców próbujących przedostać się przez morze ku lepszej przyszłości.

Czeski fotograf Stanislav Krupař i niemiecki reporter Wolfgang Bauer wpadli na pomysł mistyfikacji, która ma dać im możliwość poznania doli uciekinierów z autopsji. Zmienili tożsamość i w przebraniu uciekinierów przyłączyli się do Syryjczyków by wraz z nimi skorzystać z usług przemytników i przedostać się z Egiptu do Włoch. Plan dziennikarzy się nie powiódł, zostali deportowani zanim zdążyli postawić nogę na statku, którym mieli popłynąć ku wolności. Udało się im jednak utrzymać kontakt z poznanymi uchodźcami i zrelacjonować ich ciężką walkę o lepsze życie, w której do samego końca nie można być pewnym zwycięstwa.

 

Odkąd załamał się porządek polityczny na Wschodzie, exodus trwa. Egipt, Somalia, Libia, Erytrea, Jemen, a zwłaszcza Syria – z każdego z tych państw dziesiątki tysięcy uchodźców co roku, ryzykując życie, próbuje przedostać się przez Morze Śródziemne, by uciec od wojen, dyktatur i biedy. By móc żyć bez lęku.

Przez morze pokazuje prawdziwych ludzi, nie kolejne liczby w statystykach. Syryjczyków, z których każdy ma inną historię. To również opowieść o wspólnocie, która tworzy się, kiedy przyświeca jej jeden cel – wolność. Książka Bauera to apel do Europy, aby dostrzegła najbardziej potrzebujących.

 

Ostatnie słowa książki brzmią: „Miejcie litość”. Nic więcej nie można powiedzieć. Brutalnie szczery, wstrząsający obraz losów uchodźców przedstawiony w reportażu Bauera mówi sam za siebie. - Berthold Merkle, „Der Tagesspiegel”

 

Dwóch dziennikarzy – reporter Wolfgang Bauer i fotograf Stanislav Krupař – przybrawszy tożsamość uciekinierów z Kaukazu, postanowili razem z syryjskimi uchodźcami przebyć nielegalną drogę do europejskiego raju. Nie udało im się; zostali aresztowani na wysepce nieodległej od plaży w Aleksandrii. Lecz przyjaźnie zadzierzgnięte podczas przygotowań do wyprawy i opowieści Syryjczyków pozwoliły im stworzyć książkę niezwykłą: relację z jednej z najbardziej niebezpiecznych i dramatycznych dróg, jakie może sobie wyobrazić współczesny człowiek.
"Przez morze" kipi emocjami. Jest tu miejsce na strach i na nadzieję, na podłość, ale też na obietnicę poprawy. Marzenia mieszają się z horrorem, a krzywda z pragnieniem, by wreszcie uczłowieczyć swoje życie. Wielki reportaż, znakomite tłumaczenie. Mam nadzieję, że otworzy Polakom oczy. -
Paweł Smoleński

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 20,04

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 18,04 zł
(dla stałych klientów)
20,04 zł ebookpoint.pl
mobi epub
20,55 zł bezdroza.pl
mobi epub
20,87 zł gandalf.com.pl
mobi epub
21,16 zł empik.pl
mobi epub
21,17 zł ibuk.pl
mobi epub
22,41 zł bramynauki.pl
mobi epub
22,41 zł ravelo.pl
mobi epub
22,41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
22,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  14,94 zł
w programie Nexto Premium
23,65 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
24,90 zł legimi.com
mobi epub
24,90 zł virtualo.pl
mobi epub
24,90 zł publio.pl
mobi epub
16,99 zł
(z kodem prom.)
26,99 zł woblink.pl
mobi
23,70 zł zinamon.pl
epub
23,70 zł zinamon.pl

Wolfgang Bauer - inne e-booki

E-booki podobne do "Przez morze"