Dwanaście srok za ogon

Autor: Stanisław Łubieński

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 176

Opłacalność: 8.74 zł/100 stron

Oszczędzasz: 38%

Stanisław Łubieński zaraża czytelników swoją miłością do przyrody. Podpatruje ptaki, ale też przez pryzmat swoich ornitologicznych zainteresowań przygląda się wybitnym dziełom kultury i sztuki.

Pasja przyrodnicza zrodziła się u niego już w dzieciństwie kiedy to podglądał ptaki przez radziecką lornetkę. Potem wiedzę pogłębiał przez coraz poważniejsze obserwacje, lektury i podróże do Skandynawii, na Węgry, w deltę Dunaju, aby następnie ornitologia stała się dla niego źródłem inspiracji do pisania o sztuce, literaturze, filmie.

 

Autor zabiera czytelnika w prozatorską wyprawę śladami ptaków. Obrazy Chełmońskiego spotykają się tu osiedlowymi wróblami, wypatrywanie puszczyka uralskiego z tropieniem historii pruskiego ornitologa Friedricha Tischlera, a wszystko to razem otwiera przed czytelnikiem bogaty świat dźwięków, barw i znaczeń, wciągając go w poszukiwania nowego języka do opisu przyrody.

„Dwanaście srok za ogon” to zbiór tekstów o przyrodniczych i okołoprzyrodniczych zainteresowaniach autora, to opis świata kompletnego, w którym człowiek nigdy nie jest sam. Autor udowadnia, że warto czasem zadrzeć głowę i zachwycić się jerzykiem śmigającym miedzy blokami, przystanąć w parku i posłuchać kosa albo zamyślić się nad obrazem czy wierszem, w którym ptak gra rolę symbolu.

To książka dla ornitologów, którzy chcą wyjść poza ścisłe ramy nauki, i dla ptasiarzy, którzy chętnie uzupełnią swoją wiedzę. I dla wszystkich ciekawskich, bo kto nie chciałby wiedzieć, o co chodziło ptakom Hitchcocka?

 

To jest książka o miłości. O miłości autora do istot skrzydlatych, a także o wielu ludziach, którym wspólne było to zamiłowanie. Stanisław Łubieński umie pisać tak, że opisywane staje się widzialne i słyszalne. I mówi nam: „Trzeba uczyć, że przyroda jest wszędzie i potrzebuje naszej opieki. - Michał Cichy

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 15,38

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
  9,71 zł
w programie Nexto Premium
15,38 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
od 17,25 zł
(dla stałych klientów)
19,17 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
20,67 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
21,17 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
21,96 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
22,41 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
22,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
23,16 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
24,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
24,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
24,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
24,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
15,99 zł
(z kodem prom.)
25,99 zł woblink.pl
bez DRM mobi
23,70 zł zinamon.pl
bez DRM epub
23,70 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Dwanaście srok za ogon"