Wyjedź, zanim nadejdą deszcze

Autor: Alexandra Fuller

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 288

Opłacalność: 8.55 zł/100 stron

Oszczędzasz: 27%

„Wyjedź, zanim nadejdą deszcze” (co w południowej Afryce oznacza: „uciekaj, póki czas”) to kolejna fascynująca książka Alexandry Fuller. Stanowi mieszankę wspomnień z dzieciństwa spędzonego w rodzinnej Afryce, oraz dorosłego życia w Stanach Zjednoczonych, które teraz przyniosło rozczarowanie i skłoniło autorkę do nostalgicznych wspomnień z minionego życia, jakże różnego od wiedzionego obecnie. Książka pełna przejmującego smutku i żywiołowej radości, dojrzała i głęboka. To także swoista oda do Afryki.

Alexandra Fuller spędziła dzieciństwo w targanej konfliktami Afryce. Jej dom rodzinny również nie był oazą spokoju i bezpieczeństwa. Jednak mimo, że poznała dobrze czym jest walka o przetrwanie, ból i strata, to dopiero rozpad jej własnego małżeństwa sprawił, że jej świat się zawalił. Próbując na nowo odbudować swoje życie autorka zwraca się w stronę rodziny pozostawionej w Afryce. Wspomina odważną, choć często zagubioną matkę i zuchwałego, bezkompromisowego ojca, który nigdy niczego nie żałował i iczego nie oczekiwał od życia, choć walczył ciężej i stracił więcej niż moglibyśmy sobie wyobrazić.

 

„Potrafisz jednocześnie pływać i tonąć”, słyszy narratorka "Wyjedź, zanim nadejdą deszcze". Czytelnicy Alexandry Fuller raz jeszcze przekonują się, że nikt lepiej od niej nie radzi sobie w wielkiej wodzie opowieści: jest błyskotliwa, dowcipna, bezwzględna, jednocześnie bawi i chwyta za gardło – a wszystko to z Afryką w tle i w znakomitym tłumaczeniu.

- Weronika Murek

Po dwóch niezapomnianych tomach wspomnień z ekscentrycznego afrykańskiego dzieciństwa w trzecim Fuller relacjonuje swoje nieudane małżeństwo, które zmieniło ją w quasi-Amerykankę. Opis marszu ku rozwodowi jest fenomenalny. Choć pragnęła spokojnego, stabilnego życia, walczyła potem, żeby się z niego uwolnić, jak (oszalała) lwica.

- People Magazine

Fuller pisze bezwzględnie i precyzyjnie. Historię swojego małżeństwa i jego rozpadu zamienia w głęboką przypowieść o odmiennych sposobach widzenia i przeżywania świata.

- Michiko Kakutani, The New York Times

Fuller odsłania swoje uczucia w przepięknym, refleksyjnym tekście o tym, co to znaczy być samotnym – o odwadze, do której samotność może zainspirować, o smutku, który czasem musi jej towarzyszyć.

- The Washington Post

Choć to opowieść o rozpadzie małżeństwa, nie jest to jednak kronika rozwodu ani opis towarzyszącego mu bólu. Fuller układa mozaikę anegdot ze swojego afrykańskiego dzieciństwa i amerykańskiej dorosłości oraz opisuje szalonych przodków i w ten sposób stara się odnaleźć sens w tym, co ją spotyka. Jej pisarstwo jest świetne – Fuller swobodnie przemieszcza się w przestrzeni i czasie i nie używa przy tym ani jednego niepotrzebnego słowa.

- The Economist

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 24,62

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24,62 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 23,49 zł
(dla stałych klientów)
26,10 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27,80 zł litres.pl
mobi epub
30,51 zł bramynauki.pl
mobi epub
30,51 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33,90 zł empik.pl
mobi epub
  20,34 zł
w programie Nexto Premium
33,90 zł nexto.pl
mobi epub
33,90 zł virtualo.pl
mobi epub
33,90 zł publio.pl
mobi epub
33,90 zł ibuk.pl
mobi epub
25,00 zł
(z kodem prom.)
35,00 zł woblink.pl
mobi
32,20 zł zinamon.pl
epub
32,20 zł zinamon.pl

Alexandra Fuller - inne e-booki

E-booki podobne do "Wyjedź, zanim nadejdą deszcze"