ISBN:9788380492837

Jerry'ego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu

Autor: Rick Bragg

Wydawnictwo: Czarne

Opłacalność: 7.74 zł/100 stron

Pasjonująca opowieść o kontrowersyjnych losacch wokalisty Jerry’ego Lee Lewisa, którego treścią życia były kobiety, alkohol, narkotyki i żywiołowa muzyka, oraz którego nieprzypadkowo dręczyło pytanie „Czy ktoś, kto gra rock’n’rolla, może trafić do nieba?”.

Autorem tej znakomitej biografii jest Rick Bragg, dziennikarz i znawca amerykańskiego Południa. Opisując burzliwe życie słynnego wokalisty i muzyka, doskonale oddaje przy tym ducha Stanów Zjednoczonych kilku dekad.

Urodzony w 1935 roku w Luizjanie Jerry Lee Lewis był tym, który wzruszył Elvisa do łez. To on skakał po fortepianie w szaleńczym uniesieniu, to on stał się jedną z ikon amerykańskiej popkultury. Whole Lotta Shakin’ Goin’ On  czy Great Balls of Fire na zawsze zmieniły oblicze rock’n’rolla, nadając mu diabelskiego i obłąkańczego rytmu.

 

To jeden z tych życiorysów, o których mówi się, że idealnie nadaje się na książkę albo na film. Jest w nim pasja i desperacja. Jest wielki talent i wiele głupstw. Są koncerty i strzelaniny, miłości i zdrady, gitary i samochody. Są momenty chwały i noce w celi, mistrzowskie wykonania i kradzieże drutu. Nic więc dziwnego, że ktoś wreszcie postanowił napisać o tym wszystkim wciągającą książkę. O tym i nie tylko – w tle iście szalonego życia Jerry’ego Lee Lewisa Rick Bragg opowiedział też fascynującą historię codzienności mieszkańców amerykańskiego Południa sprzed prawie stu lat. A to sprawia, że po tę książkę powinni sięgnąć nie tylko wielbiciele Lewisa czy starego rock’n’rolla – dla nich to oczywiście pozycja obowiązkowa – ale także ci, których interesuje po prostu historia zwykłych Amerykanów.
-  Przemysław Gulda, „Gazeta Wyborcza”

Jedna z najlepszych książek o rock’n’rollu w historii.
„Vintage Guitar Magazine”

Bragg, dziennikarz „New York Times’a”, opisuje wszystkie przełomowe wydarzenia z życia Lewisa. Warto przeczytać.
- Stephen King, „The New York Times Book Review”

Jedna z najlepszych rockowych biografii w historii. Lewis maczał palce w prawie każdym muzycznym przedsięwzięciu w XX wieku. Książka Bragga to więc nie tylko biografia Lewisa, ale również historia współczesnej muzyki amerykańskiej.
- Shelf Awareness

Fascynujący obraz narodzin rock’n’rolla i historia człowieka, który w najbarwniejszy sposób oddaje ducha tamtych czasów.
- „Entertainment Weekly”

Imponujące życie zasługuje na imponującą biografię. Laureat Pulitzera Rick Bragg świetnie poradził sobie z tym zadaniem, opisując historię pioniera rock’n’rolla.
- „Library Journal”

Fantastyczny język i świetnie poprowadzona narracja. Najlepsza książka o rock’n’rollu, jaką kiedykolwiek czytałem.
- Ron Rash

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Jerry'ego Lee Lewisa opowieść o własnym życiu"