ISBN:9788380492844

Chrapiący ptak. Rodzinna podróż przez stulecie biologii

Autor: Bernd Heinrich

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 608

Opłacalność: 4.81 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Bernd Heinrich, uznany przyrodnik, wraca pamięcią do dziecięcych lat i fascynujących opowieści ojca, które sprawiły, że syn, oczarowany fenomenem życia, poszedł w jego ślady.

Heinrichowie przyjechali do Ameryki w 1951 roku, gdy ojciec Bernda był już dojrzałym mężczyzną i cenionym przyrodnikiem. Chłopiec z zainteresowaniem przysłuchiwał się rozmowom rodziców wspominających swoje dawne życie w Polsce i w Niemczech przed II wojna światową i tuż po niej, oraz odbyte podróże. Opowiadali o baśniowym domu w lesie, o Starym Świecie i tropikalnych krajach, które Gerd Heinrich odwiedzał w młodości. Historie te zapadły młodemu Bernardowi głęboko w pamięć. A ich najbardziej tajemniczym bohaterem był chrapiący ptak, przedstawiciel gatunku, który uważano za wymarły, a na którego poszukiwanie wyruszył kiedyś ojciec.

Bernd Heinrich wspomina jak wyglądały jego stosunki z ojcem i jak przedstawiała się codzienność na farmie w Maine, która stała się domem dla emigrantów z Europy. Opowiada co zadecydowało o tym, że poszedł w ślady ojca, został znanym przyrodnikiem i autorem wielu fascynujących książek, w których z ogromnym znawstwem i pasją przybliża swoim czytelnikom niesamowity świat przyrody.

To świadectwo głębokiego humanizmu i pieczołowicie odtworzonej historycznej perspektywy, w którym relacja ojca i syna – pokrewnych dusz połączonych fascynacją życiem na ziemi – jest pięknie określona jako „pierwotny fenotyp miłości”. - David Barber, „The New York Times”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 29.26 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 26.33 zł
(dla stałych klientów)
29.26 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.02 zł litres.pl
mobi epub
30.49 zł inverso.pl
mobi epub
31.28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32.30 zł ibuk.pl
mobi epub
34.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22.80 zł
w programie Nexto Premium
35.34 zł nexto.pl
mobi epub
38.00 zł woblink.pl
mobi epub
38.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
38.00 zł publio.pl

Bernd Heinrich - inne e-booki

E-booki podobne do "Chrapiący ptak"