Nemezis. O człowieku z faweli i bitwie o Rio

Autor: Misha Glenny

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 336

Opłacalność: 8.71 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Niezwykła biografia pokazująca ludzką twarz przywódcy brazylijskiego kartelu narkotykowego, a zarazem człowieka próbującego walczyć o sprawiedliwość w bezwzględnym świecie przestępczego półświatka. Ten paradoks jest możliwy w Rio – mieście kontrastów.

Rozłożyste lasy deszczowe i więzienia o zaostrzonym rygorze. Brudne slumsy i lśniące centra handlowe –Nemezis jest pełnym sprzeczności opisem brazylijskiej walki z korupcją, przemocą, narkobiznesem i biedą, czyli z wszystkim tym, z czym również mierzył się „Nem”, walcząc o przyszłość swojego kraju.

Antônio Francisco Bonfim Lopes, znany jako „Nem”, był ciężko pracującym młodym ojcem, a stał się królem Rocinchy – największej faweli w Rio, głową kartelu narkotykowego i jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Brazylii. Jak do tego doszło?

Nemezis to opowieść o człowieku, który w bezwzględnym świecie brazylijskiego półświatka próbował walczyć o sprawiedliwość. Okrucieństwo i twarde zasady panujące w tym niebezpiecznym środowisku zmusiły go jednak do wejścia w świat skorumpowanej policji, bogatych narkomanów, zakłamanych polityków i narkotykowych bossów.

 

"Kapitalny reportaż pełen szczegółów funkcjonowania brazylijskich faweli. Glenny nie stawia się na pozycji moralizatora. Jako baczny obserwator w obiektywny i wyważony sposób ukazuje, jak funkcjonuje prawo w Rio, nieradzące sobie z prężnie działającym kryminalnym światkiem." „Pittsburgh Post-Gazette”

"Niesamowicie dokładna historia zwykłego chłopca z faweli, który pewnego dnia staje się jej „królem”. Książka Glenny’ego doskonale opisuje zarówno narkotykowe podziemie w Rio, jak i walkę o wyzwolenie miasta z rąk dilerów i przedstawicieli mrocznego półświatka. […] Glenny, bez gloryfikacji bohatera, pokazuje ludzkie oblicze „króla faweli”." „The Seattle Times”

"To niezwykle wyważona biografia przywódcy jednego z karteli narkotykowych w Rio. Poprzez prywatną historię Nema Glenny opisuje równoległe systemy ekonomiczne i polityczne panujące w Brazylii. „Nemezis” to także niesamowita opowieść o tym, co się dzieje, gdy władze próbują zmienić prawa panujące w zamkniętej społeczności mieszkańców faweli." „New York Journal of Books”

"Przy całym okrucieństwie, o którym pisze Glenny, książkę czyta się z niesamowitym zaciekawieniem. Solidna porcja dobrego dziennikarstwa." „The Christian Science Monitor”

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 29,26

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29,26 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 28,19 zł
(dla stałych klientów)
31,32 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31,84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32,30 zł ibuk.pl
mobi epub
34,20 zł swiatebookow.pl
mobi epub
34,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22,80 zł
w programie Nexto Premium
36,10 zł nexto.pl
mobi epub
38,00 zł empik.pl
mobi epub
38,00 zł litres.pl
mobi epub
38,00 zł publio.pl
mobi epub
38,00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
38,00 zł legimi.com
mobi epub
29,00 zł
(z kodem prom.)
39,00 zł woblink.pl
mobi
36,10 zł zinamon.pl
epub
36,10 zł zinamon.pl

Misha Glenny - inne e-booki

E-booki podobne do "Nemezis"