Nocne wiedźmy na wojnie z lotnikami Hitlera

Autor: Luba Winogradowa

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 424

Opłacalność: 7.72 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Fascynująca historia charyzmatycznej major Mariny Roskowy i dowodzonej przez nią pierwszej na świecie jednostki bojowej złożonej wyłącznie z kobiet, która ruszyła do walki z nazistowskimi Niemcami.

„Nawigacja w ciemnościach za pomocą tylko podstawowych instrumentów wymagała niezwykłego opanowania […]. Główne zadanie polegało na przelatywaniu nad terytorium wroga ze zgaszonymi silnikami. Zrzucano bomby z szybujących jak duchy samolotów. Gdy Niemcy dowiedzieli się, kto nimi steruje, nazwali kobiety Nocnymi Wiedźmami”.

16 października 1941 roku do pociągu towarowego w Moskwie wsiadła grupa radzieckich rekrutów. Na jej czele stała major Marina Raskowa – pierwsza kobieta w ZSRR, która zyskała uprawnienia nawigatora lotniczego. Po ataku Niemiec na ZSRR wymogła na dowódcach utworzenie trzech pułków lotniczych, które następnie miały zostać wysłane do wali z wrogiem. Od innych jednostek bojowych różniły się jednak tym, że w ich skład weszły wyłącznie kobiety.

Luba Winogradowa na podstawie rozmów i zachowanych wspomnień weteranek ze słynnego oddziału przedstawia życiorysy nieustraszonych żołnierek, które kochały, walczyły i ginęły za wolność, pokój i kobiecą niezależność.

"Wśród książek historycznych od dawna brakowało solidnej publikacji dotyczącej sowieckich pilotek. "Nocne wiedźmy na wojnie z lotnikami Hitlera" fantastycznie wypełniają tę lukę." Giles Whittell, „The Times”

"Winogradowa kapitalnie opowiada historię sowieckich pilotek wojskowych. Dzięki wielkiej pracy i wielu nieznanym materiałom źródłowym przedstawiła obraz bez wątpienia najodważniejszych kobiet w ZSRR […]." Leo McKinstry, „Literary Review”

"Dziesiątki wywiadów z weterankami i ogromna dociekliwość autorki sprawiły, że mamy przed sobą fascynującą opowieść o kobietach brawurowo walczących podczas II wojny światowej." Dominic Sandbrook, „Sunday Times”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 32,73

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 29,46 zł
(dla stałych klientów)
32,73 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33,63 zł gandalf.com.pl
mobi epub
36,13 zł ibuk.pl
mobi epub
38,25 zł ravelo.pl
mobi epub
38,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39,52 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  25,50 zł
w programie Nexto Premium
40,38 zł nexto.pl
mobi epub
42,49 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
42,50 zł legimi.com
mobi epub
42,50 zł publio.pl
mobi epub
42,50 zł virtualo.pl
mobi epub
33,50 zł
(z kodem prom.)
43,50 zł woblink.pl
mobi
40,40 zł zinamon.pl
epub
40,40 zł zinamon.pl

Luba Winogradowa - inne e-booki

E-booki podobne do "Nocne wiedźmy na wojnie z lotnikami Hitlera"