Szaleństwa Boga. Tennessee Williams i kobiety z mgły

Autor: James Grissom

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 464

Opłacalność: 7.58 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

„Zamykał oczy, zasiadał w mentalnym teatrze, widział porysowane deski sceny, wystrzępioną, wolno unoszącą się kurtynę, nozdrzami chłonął woń powietrza przesyconego kurzem i czuł podekscytowanie nadchodzącym dramatem”.

John Grissom, dwudziestoletni amerykański scenarzysta i dramaturg, wysyła list do Tennessee Williamsa z prośbą o pomoc w rozwijaniu warsztatu dramatopisarskiego. Ku swojemu zdziwieniu otrzymuje odpowiedź i wsparcie. W zamian musi jednak wyświadczyć Williamsowi przysługę – ma odwiedzić najważniejsze postaci w życiu dramaturga i spisać ich wspomnienia dotyczące współpracy z artystą. Tak powstaje opowieść o konstelacji gwiazd, wśród których królował Williams: Maureen Stapleton, Eva Le Galienne, Miriam Hopkins, Lillian Gish, Mildred Natwick, Jessica Tandy, Lois Smith, Laurette Taylor, Jo Van Fleet, Katharine Hepburn, Marlon Brando, Elia Kazan i William Inge.

„Szaleństwa Boga” to nadzwyczajna opowieść ukazująca kulisy powstawania dzieł jednego z najistotniejszych dramatopisarzy XX wieku.

"Grissomowi doskonale udało się odtworzyć proces twórczy jednego z najważniejszych amerykańskich dramaturgów. Niezwykle ekscentryczna podróż w głąb awangardowego umysłu Williamsa." James Fisher, „Theatre Library Association”

"Najpełniejszy książkowy portret Tennessee Williamsa, jaki do tej pory powstał. "Szaleństwa Boga" to książka nie tylko dla miłośników teatru, ale również dla tych, których interesują zawiłości artystowskiego umysłu. Fascynująca lektura." „New York Journal of Books”

"Powstało już wiele książek o Tennessee Williamsie, ale jeszcze żadna nie objęła tak dużego grona ważnych dla artysty postaci ani nie odtworzyła tak szczegółowo portretu mistrza teatru. W "Szaleństwach Boga" Grissom oddaje hołd dramaturgowi i jego osiągnięciom." „Kirkus Reviews”

"Refleksyjna, rzeczowa, zabawna i wstrząsająca zarazem – Grissom odtworzył kalejdoskop najważniejszych postaci w życiu Williamsa. "Szaleństwa Boga" to wyjątkowe i fascynujące połączenie powieści drogi z historią literatury." „Publishers Weekly”

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 35,18

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
35,18 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 33,77 zł
(dla stałych klientów)
37,52 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
38,93 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
41,35 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
42,21 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
42,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
43,62 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  28,14 zł
w programie Nexto Premium
44,56 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
36,90 zł
(z kodem prom.)
46,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
46,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
46,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
46,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
46,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
44,60 zł zinamon.pl
bez DRM epub
44,60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Szaleństwa Boga"