Kryształowy fortepian. Zdrady i zwycięstwa Petra Poroszenki

Autor: Zbigniew Parafianowicz

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 368

Opłacalność: 6.93 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

Petro Poroszenko obejmował urząd prezydenta, gdy Ukrainę uznawano za państwo upadające: stracony Krym, dojrzewająca rebelia w Zagłębiu Donieckim, zniszczone finanse publiczne, zdemoralizowana armia, słabnąca w oczach hrywna, zakręcony przez Rosję kurek z gazem, biedniejący obywatele – to tylko niektóre z wyzwań, którym musiał sprostać.

Biegle władający angielskim i doskonale radzący sobie na zagranicznych salonach Poroszenko jedną nogą dalej tkwił w starych układach. Chciał być jak Święty Jerzy, który przestaje współpracować ze złem i ucina głowę smoka. Ale jak dawniej jednego dnia poklepywał w Davos po ramieniu najważniejszych polityków, a drugiego robił awanturę szefowi telewizji, który zapomniał sfilmować jego bohaterski wyjazd do Doniecka.

Jego sukcesem było powstrzymanie staczania się Ukrainy w chaos. Historyczną porażką – lęk przed podjęciem radykalnych reform.

To książka o tym, jak system trawi i niszczy dobre intencje. I o polityku, który zamiast zostać wielkim reformatorem, zamieszkał w pałacu otoczonym murem, a w środku postawił symbol swoich przywar i awansu społecznego – kryształowy fortepian.

„Nie, to nie jest kolejna książka o Ukrainie. To rzecz zupełnie wyjątkowa, bo na podstawie reportażu Zbigniewa Parafianowicza i Michała Potockiego można by nakręcić ukraińską wersję House of Cards. W tej książce są: bandyckie porachunki, kryminalne zagadki, olbrzymie pieniądze i brudna polityka, która splata się z biznesem, tę biografię czyta się jak thriller polityczny. Obserwujemy – krok po kroku – jak Petro Poroszenko buduje swoje finansowe imperium i wchodzi w świat polityki. To książka na jeden wieczór, bo czytelnik się od niej nie oderwie.” Małgorzata Nocuń

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.23 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 25.51 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25.51 zł ibuk.pl
mobi epub
32.73 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 29.46 zł
(dla stałych klientów)
32.73 zł ebookpoint.pl
mobi epub
34.00 zł inverso.pl
mobi epub
34.15 zł gandalf.com.pl
mobi epub
36.13 zł woblink.pl
mobi epub
38.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
39.53 zł publio.pl
mobi epub
  25.50 zł
w programie Nexto Premium
39.53 zł nexto.pl
mobi epub
42.50 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
42.50 zł legimi.com
mobi epub
42.50 zł virtualo.pl

Zbigniew Parafianowicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Kryształowy fortepian"