ISBN:9788380494152

Żar. Oddech Afryki

Autor: Dariusz Rosiak

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 392

Opłacalność: 5.43 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 18.62 zł.

Oszczędzasz: 44%

Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej – safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato. Tyle stereotypy. A jaka Afryka jest naprawdę? Tego próbuje się dowiedzieć Dariusz Rosiak, który – na szczęście dla czytelnika – zawsze chodzi własnymi drogami i zawsze zadaje wnikliwe pytania. Dzięki temu jego Afryka jest inna, ale nadal piękna i fascynująca.

„Gdyby poszukać wszystkich odmian życia, bez wygodnych kompromisów i honorowania tabu, bez zgody na polityczną poprawność i oportunizm? Może udałoby się nam dowiedzieć czegoś więcej o kontynencie, wobec którego zwykle stosujemy tylko trzy wygodne podejścia: łatwo nam jest użalać się nad Afryką, jeszcze łatwiej ją czcić, a najłatwiej nad nią dominować. To są najbardziej popularne metody oswojenia kontynentu, który dla niektórych białych jest wyrzutem sumienia, dla innych – choćby dla nas, Polaków – coraz częściej odskocznią od normalnego, nudnego, niespełnionego życia. Cechą wspólną tych strategii jest fakt, że w ich centrum stawiamy nie Afrykę i Afrykanów, ale siebie” – pisze Dariusz Rosiak we wstępie.

"Nie czytałem książki o Afryce, która byłaby tak bliska prawdy jak zbiór reportaży Rosiaka. Mają wszelkie zalety: nie są oparte na z góry przyjętych ideach, choćby najbardziej „słusznych i właściwych”, nie urodziły się przy biurku żadnego gabinetu, nie udowadniają żadnych teorii, nie wypływają z narzuconej – choćby nieświadomie – „fabuły”." Wojciech Albiński, „Rzeczpospolita”

Najlepsza cena: Woblink
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 21.28 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21.28 zł woblink.pl
mobi epub
29.26 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 26.33 zł
(dla stałych klientów)
29.26 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31.28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
34.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.00 zł artrage.pl
mobi epub
35.34 zł publio.pl
mobi epub
  22.80 zł
w programie Nexto Premium
35.34 zł nexto.pl
mobi epub
38.00 zł ibuk.pl
mobi epub
38.00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
38.00 zł legimi.com

Dariusz Rosiak - inne e-booki

E-booki podobne do "Żar. Oddech Afryki"