Żar. Oddech Afryki

Autor: Dariusz Rosiak

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 392

Opłacalność: 7.53 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Z jednej strony kolonializm, głód, konflikty plemienne, epidemie i klęski naturalne, krzywdy wyrządzone przez białego człowieka. Z drugiej – safari, nieskażona natura, piękno krajobrazu i wieczne lato. Tyle stereotypy. A jaka Afryka jest naprawdę? Tego próbuje się dowiedzieć Dariusz Rosiak, który – na szczęście dla czytelnika – zawsze chodzi własnymi drogami i zawsze zadaje wnikliwe pytania. Dzięki temu jego Afryka jest inna, ale nadal piękna i fascynująca.

„Gdyby poszukać wszystkich odmian życia, bez wygodnych kompromisów i honorowania tabu, bez zgody na polityczną poprawność i oportunizm? Może udałoby się nam dowiedzieć czegoś więcej o kontynencie, wobec którego zwykle stosujemy tylko trzy wygodne podejścia: łatwo nam jest użalać się nad Afryką, jeszcze łatwiej ją czcić, a najłatwiej nad nią dominować. To są najbardziej popularne metody oswojenia kontynentu, który dla niektórych białych jest wyrzutem sumienia, dla innych – choćby dla nas, Polaków – coraz częściej odskocznią od normalnego, nudnego, niespełnionego życia. Cechą wspólną tych strategii jest fakt, że w ich centrum stawiamy nie Afrykę i Afrykanów, ale siebie” – pisze Dariusz Rosiak we wstępie.

"Nie czytałem książki o Afryce, która byłaby tak bliska prawdy jak zbiór reportaży Rosiaka. Mają wszelkie zalety: nie są oparte na z góry przyjętych ideach, choćby najbardziej „słusznych i właściwych”, nie urodziły się przy biurku żadnego gabinetu, nie udowadniają żadnych teorii, nie wypływają z narzuconej – choćby nieświadomie – „fabuły”." Wojciech Albiński, „Rzeczpospolita”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 29,53

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
od 26,58 zł
(dla stałych klientów)
29,53 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
29,63 zł bookandwalk.pl
bez DRM mobi epub
31,16 zł muve.pl
bez DRM mobi epub
31,37 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
34,19 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
34,20 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
34,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
34,96 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub Po rejestracji »
36,10 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
37,99 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
28,00 zł
(z kodem prom.)
38,00 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł legimi.com

Dariusz Rosiak - inne e-booki

E-booki podobne do "Żar"