Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna

Autor: Monika Sznajderman

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 288

Opłacalność: 7.91 zł/100 stron

Oszczędzasz: 40%

„Wbrew tytułowi, to nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają. I o losach, które od stuleci toczyły się równolegle, nigdy razem. Losach moich dwóch rodzin - polskiej i żydowskiej”.

Autorka

„To jest jedyny w swoim rodzaju żydowsko-polski dwuportret rodzinny. Żydowska połowa jest przejmująca, a polska fascynująca. Dla każdego, kto chce naprawdę wiedzieć i próbuje zrozumieć.” Henryk Grynberg

„„Fałszerze pieprzu” to niezwykła książka pokazująca splątane polskie losy i zawikłane historie rodzinne. Autorka z czułością opisuje rodzinę swojego Ojca, o której w domu się nie mówiło. Pieczołowicie odtwarza losy żydowskich przodków, odnajdując ślady ich istnienia w przedwojennej prasie, archiwach, zapisach hipotecznych, książkach telefonicznych. Analizuje stare fotografie i zbiera ślady rozproszone pomiędzy Miedzeszynem, warszawskim gettem, Radomiem, Złoczowem, Oświęcimiem i Australią, odtwarzając światy ich życia i ich śmierci.

Z taką samą troskliwością opisuje przodków Matki z malowniczej polsko-saksońskiej rodziny. Wspomnienia i anegdoty o życiu kilku pokoleń Lachertów towarzyszyły autorce od dzieciństwa: ojciec rodu, który wygrał w karty karetę i spory majątek, sławny architekt, dyrektor wielkiego koncernu w carskiej Rosji, prominentny działacz Stronnictwa Narodowego. Ich dzieje toczą się w Warszawie, w Moskwie, na Wołyniu, wreszcie – w majątku Ciechanki na Lubelszczyźnie.

Monika Sznajderman odtwarza oba te światy z miłością i pietyzmem, uświadamiając nam zarówno ulotność istnienia, jak i złożoność polskich tożsamości oraz wartość i znaczenie pamięci.” Prof. Barbara Engelking

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 22,79

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
22,79 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
28,50 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 27,36 zł
(dla stałych klientów)
30,40 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
31,54 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
33,75 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
34,20 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
34,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
35,34 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  22,80 zł
w programie Nexto Premium
36,10 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
28,00 zł
(z kodem prom.)
38,00 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
38,00 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
38,00 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
38,00 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
36,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
36,10 zł zinamon.pl

Monika Sznajderman - inne e-booki

E-booki podobne do "Fałszerze pieprzu"