Szczęśliwe wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik

Autor: Paul Theroux

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 832

Opłacalność: 4.23 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Paul Theroux, wybitny pisarz i słynny podróżnik, wyrusza na jedną ze swoich najbardziej egzotycznych i intrygujących wypraw. W chybotliwym kajaku-składaku odwiedza wyspy południowego Pacyfiku. Podróż rozpoczyna w Nowej Zelandii, a kończy tysiące kilometrów dalej – na rajskich Hawajach. Po drodze szuka krokodyli w aborygeńskim rezerwacie w Australii, stara się odkryć prawdę o legendarnym życiu seksualnym mieszkańców Trobriandów, szuka jaj nogali na Wyspach Salomona, bada kult cargo w Vanautu, w polinezyjskim Królestwie Tonga wybiera się na audiencję do króla Taufa’ahau Tupou IV, a na Vava’u próbuje wcielić w życie fantazje o Robinsonie Crusoe na bezludnej wyspie. Zanim dotrze do celu, zwiedza jeszcze Samoa, Tahiti, Markizy, Wyspy Cooka i Wyspę Wielkanocną…

Błyskotliwy, wnikliwy, dowcipny, czasem nieco zgryźliwy – Theroux po raz kolejny zachwyci i rozbawi swoich czytelników.

„Tylko Theroux mógł ukazać Pacyfik jako wszechświat, a leżące na nim wyspy jako gwiazdy krążące po jego orbitach. To ogromne źródło informacji nie tylko dla globtroterów, ale również dla czytelników, którzy pragną oderwać się od zachodniej rzeczywistości i poznać nieznany i odległy świat oceanicznych wyspiarzy.” „Kirkus Review”

„Theroux jak nikt inny czujnie wyłapuje absurdy otaczającej go rzeczywistości. W swojej najnowszej książce zabiera nas w miejsca, w których życie toczy się niczym w Stanach Zjednoczonych kilka dekad wcześniej.” „The Library Journal”

„Tę wciągającą lekturę bez wątpienia można uznać za najlepszą książkę podróżniczą, jaka wyszła spod pióra Theroux. Pełna wnikliwych obserwacji, przygód i historii niezwykłych ludzi, a wszystko opisane z dużą dozą charakterystycznej dla autora ironii.” „The Publishers Weekly”

„Theroux odwiedza miejsca, w które nikt z nas nie miałby odwagi się zapuścić. Niejednokrotnie dopływa małym kajakiem do którejś z oceanicznych wysp, nie wiedząc, czy tubylcy przywitają go serdecznie, czy też zechcą mu przyłożyć […]. Błyskotliwa, wciągająca i warta lektury książka.” „USA Today”

„Kapitalna mieszanka wnikliwej obserwacji rzeczywistości z wyważoną opinią na jej temat. Theroux pokazuje, że oceaniczne wyspy to nie tylko turystyczny raj i jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, ale przede wszystkim świat pełen fascynujących historii.” „Newsday”

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 16 ofert ebooków od 35,18

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
35,18 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
od 33,77 zł
(dla stałych klientów)
37,52 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
38,93 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
41,35 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
42,21 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
42,21 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
42,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
43,62 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  28,14 zł
w programie Nexto Premium
44,56 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
36,90 zł
(z kodem prom.)
46,90 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
46,90 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
46,90 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
46,90 zł koobe.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
46,90 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
46,90 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
44,60 zł zinamon.pl
bez DRM epub
44,60 zł zinamon.pl

Paul Theroux - inne e-booki

E-booki podobne do "Szczęśliwe wyspy Oceanii"