ISBN:9788380496378

Umysł kruka. Badania i przygody w świecie wilczych ptaków

Autor: Bernd Heinrich

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 504

Opłacalność: 5.58 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Kruk wciąż nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Przez wieki w powszechnym mniemaniu wraz z czarnym kotem był symbolem zła i towarzyszem czarownic. Tymczasem kruk to stworzenie wyjątkowe. Nie tylko ze względu na ważną rolę, jaką pełni w ekosystemie, ale także z powodu niebywałej inteligencji. Kruk ma charakter! Bernd Heinrich dowodzi tego w swojej najnowszej książce. Argumentów mu nie brakuje, bo spędził lata na obserwacjach. Przesiedział miesiące w czatowniach, opiekował się młodymi krukami, odwiedzał udomowione ptaki i ich właścicieli, szukając praw, jakimi rządzi się ten gatunek, ale również odkrywając, że każdy kruczy osobnik jest indywidualistą.

A my, ludzie, mamy z nimi więcej wspólnego, niż nam się wydaje.

„W swojej najnowszej książce Heinrich skupia się na fascynujących zachowaniach kruków – ptaków, które cechuje wyjątkowa inteligencja. Skrzętnie spisuje swoje obserwacje, wyniki eksperymentów i przeżyć (w tym wychowywania młodych kruków i przygotowywanie ich do dorosłości). To nie jest zwykła książka o przyrodzie – to hołd oddany tym opierzonym, niezwykłym stworzeniom.” George Cohen, „Booklist”

„Heinrich ma rzadko spotykaną zdolność łączenia naukowych faktów z subtelnym, lekkim i wciągającym pisarstwem.” David Quammen, „New York Times Book Review”

„Heinrich przywraca do życia romantyzm, o którym zapomniano już w badaniach terenowych. Doskonała lektura.” „Library Journal”

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 28.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.14 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.52 zł litres.pl
mobi epub
32.31 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.31 zł ibuk.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33.39 zł publio.pl
mobi epub
  21.54 zł
w programie Nexto Premium
35.90 zł nexto.pl
mobi epub
od 32.31 zł
(dla stałych klientów)
35.90 zł ebookpoint.pl
mobi epub
36.90 zł woblink.pl
mobi
34.10 zł zinamon.pl
epub
34.10 zł zinamon.pl

Bernd Heinrich - inne e-booki

E-booki podobne do "Umysł kruka"