ISBN:9788380499065

Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz

Autor: Filip Springer

Wydawnictwo: Czarne

Oszczędzasz: 23%

Jante to miasteczko, w którym życie reguluje 11 opresyjnych zasad określających miejsce jednostki w społeczności. Prawo Jante jest w Skandynawii powszechnie znane, chociaż mało kto pamięta, że po raz pierwszy pojawiło się w 1933 roku w powieści Aksela Sandemosego „Uciekinier przecina swój ślad”.
Filip Springer wyrusza na Północ, żeby znaleźć miejsce, które odcisnęło piętno na kolejnych pokoleniach Skandynawów. Ale gdzie jest Jante? Czy w duńskim Nykøbing Mors, pierwowzorze miasteczka z powieści? A może w zagubionej pośród norweskich fiordów samotni pisarza? A gdyby okazało się, że Jante nie ma nic wspólnego z geografią i tkwi w każdym z nas?
Książka Springera to opowieść o niemożliwej ucieczce od systemu, który nam narzucono, i o ponurym obliczu najszczęśliwszych krajów świata. Ale to także opowieść o świecie rozpiętym między prawdą a fikcją. By go poznać, Springer przekracza nie tylko granice krajów, ale i gatunków literackich.

„Nie sądź, że jesteś kimś. – Nie sądź, że nam dorównujesz. – Nie sądź, że jesteś mądrzejszy od nas. – Nie wyobrażaj sobie, że jesteś lepszy od nas. – Nie sądź, że wiesz więcej niż my. – Nie sądź, że jesteś kimś więcej niż my. – Nie sądź, że się do czegoś nadajesz. – Nie wolno ci się z nas śmiać. – Nie sądź, że komuś na tobie zależy. – Nie sądź, że możesz nas czegoś nauczyć. – Myślisz, że nic o tobie nie wiemy? – NIE MYŚL, ŻE UCIEKNIESZ”.

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 27.72 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.72 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 24.95 zł
(dla stałych klientów)
27.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.72 zł inverso.pl
mobi epub
28.84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.52 zł woblink.pl
mobi epub
30.52 zł ibuk.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21.54 zł
w programie Nexto Premium
33.39 zł nexto.pl
mobi epub
33.39 zł publio.pl
mobi epub
35.90 zł virtualo.pl
mobi epub
35.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
35.90 zł legimi.com

Filip Springer - inne e-booki

E-booki podobne do "Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz"