ISBN:9788380499232

Czerwony pluton. 12 godzin w afgańskim piekle

Autor: Clinton Romesha

Wydawnictwo: Czarne

Oszczędzasz: 23%

Służba w amerykańskiej bazie Keating w Afganistanie była traktowana przez żołnierzy jako najcięższe zadanie. Lokalizacja placówki – w dolinie między piętrzącymi się górskimi zboczami – kłóciła się z wszystkimi regułami bezpieczeństwa. Obszar był zbyt rozległy, by w razie ataku obrońcy zdołali rozstawić się na odpowiedniej liczbie pozycji, i zbyt mały, by pomieścić lądowisko. Kiedy już wydawało się, że misja dobiega końca, przyszedł nieoczekiwany atak, silniejszy niż wszystkie do tej pory – bitwa pod Kamdesz nazywana afgańskim „Helikopterem w ogniu”.
3 października 2009 roku kilka minut po szóstej talibowie rozpoczęli zmasowane natarcie. Rozstawieni w pobliskiej wiosce i na okolicznych wzgórzach mieli tylko jeden cel – zmieść amerykańską bazę z powierzchni ziemi. Ponad setce talibów stawiło czoło kilkudziesięciu żołnierzy, w tym członkowie Czerwonego Plutonu, którzy przez ponad dwanaście godzin odpierali atak nieprzyjaciela.

„Twardziel Kirk, zgrywus Mace, milczek Larson… To nie tekturowi bohaterowie kina akcji, tylko ludzie z krwi i kości. Ile kto jest wart, okazuje się w sytuacji ekstremalnej. Brawurowa relacja z samego środka afgańskiego piekła doprawiona szczyptą ironii rodem z «Paragrafu 22». Dawno nie czytałem książki, która trzyma w takim napięciu od pierwszej do ostatniej strony” – Maciej Czarnecki

„Godzina po godzinie, a nawet sekunda po sekundzie – tak właśnie powinna wyglądać narracja w dobrej książce wojennej. «Czerwony Pluton» z pewnością stanie się klasykiem tego gatunku. Dzięki swojej odwadze i gotowości do odtworzenia bolesnych wspomnień Romesha stworzył niezwykłe dzieło nie tylko dla swoich frontowych braci, ale również dla nas – wojenne epitafium, które przez wiele lat pozostanie żywe” – Hampton Sides, autor książek „Krew i burza” i „Ogar piekielny ściga mnie”

„To jedna z najlepszych książek wojennych wydanych w ostatnich dekadach. Romesha to nie tylko odważny żołnierz, ale również utalentowany pisarz. W przeciwieństwie do wielu autorów wojennych świadectw imponuje skromnością, a jego trzymająca w napięciu książka ma szanse stać się klasykiem gatunku” – „Publishers Weekly”

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 27.64 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24.88 zł
(dla stałych klientów)
27.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
28.50 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.99 zł inverso.pl
mobi epub
30.52 zł ibuk.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21.54 zł
w programie Nexto Premium
33.39 zł nexto.pl
mobi epub
35.90 zł woblink.pl
mobi epub
35.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
35.90 zł litres.pl
mobi epub
35.90 zł publio.pl

Clinton Romesha - inne e-booki

E-booki podobne do "Czerwony pluton. 12 godzin w afgańskim piekle"