ISBN:9788380499256

Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo

Autor: Lars Berge

Wydawnictwo: Czarne

Oszczędzasz: 40%

Szwedzi kochają przyrodę i są dumni, że natura od dekad odwzajemnia ich szacunek i oddanie. Jednym z miejsc, które miało odzwierciedlać to harmonijne współżycie, było Kolmården, największy ogród zoologiczny w krajach skandynawskich.
Wilki były wizytówką ogrodu, a program Bliski Kontakt z Wilkiem przyciągał rocznie tysiące osób chcących stanąć oko w oko z oswojonymi drapieżnikami. Wśród odwiedzających pojawiały się najbardziej znane osoby ze świata mediów, sportu i polityki, a spragnieni wrażeń turyści zasypywali media społecznościowe sympatycznymi zdjęciami z wilczego wybiegu. Dlatego gdy w czerwcu 2012 roku wilki z Kolmården zagryzły swoją opiekunkę Karolinę, kraj był w szoku.
Lars Berge poznał wszystkie okoliczności wypadku, lecz im więcej wiedział, tym trudniej było mu odpowiedzieć na pytanie: co poszło nie tak? Jak to możliwe, że w sercu najnowocześniejszego kraju na świecie stado oswojonych z obecnością ludzi wilków zaatakowało i zabiło człowieka? Co zawiodło? Procedury bezpieczeństwa czy wciąż niewystarczająca wiedza? A może pycha i chciwość wzięły górę nad rozsądkiem? Bez względu na odpowiedzi porozumienie człowieka ze zwierzęciem zostało zerwane. A może tak naprawdę nigdy go nie było?

„Nikt nie zrobiłby tego lepiej niż Lars Berge – błyskotliwy reporter, intelektualista i dziennikarz. «Dobry wilk» to niezwykle wciągający reportaż o przerażającym wydarzeniu w szwedzkim zoo” – Po Tidholm, „Svenska Dagbladet”

„Lars Berge bez reszty poświęcił się pracy nad tą książką. W rezultacie otrzymujemy świetnie napisany reportaż, który głęboko analizuje tragiczny wypadek w szwedzkim zoo oraz jego przyczyny” – Torgny Nordin, „Göteborgs-Posten”

„«Dobry wilk» spodoba się wszystkim zainteresowanym relacjami ludzi z dziką przyrodą” – Amanda Svensson, „Sydsvenskan”

„Doskonale napisana książka Bergego nie powinna po przeczytaniu wrócić na półkę. «Dobry wilk» wymaga dalszej dyskusji na temat przyszłości ogrodów zoologicznych i ich dotychczasowego funkcjonowania” – Åsa Linderborg, „Aftonbladet”

„Fascynujący reportaż psychologiczny, który doskonale wyjaśnia, w jaki sposób inteligentni ludzie, skuszeni potencjalnym sukcesem finansowym, mogą pozostać ślepi na prawdę” – Mattias Göransson, „Filter”

Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 19.14 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19.14 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 17.23 zł
(dla stałych klientów)
19.14 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.52 zł inverso.pl
mobi epub
27.21 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.71 zł ibuk.pl
mobi epub
28.71 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.66 zł publio.pl
mobi epub
29.99 zł litres.pl
mobi epub
  19.14 zł
w programie Nexto Premium
31.90 zł nexto.pl
mobi epub
31.90 zł woblink.pl
mobi
30.30 zł zinamon.pl
epub
30.30 zł zinamon.pl

Lars Berge - inne e-booki

E-booki podobne do "Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo"