Janis Joplin. W drodze

Autor: John Byrne Cooke

Wydawnictwo: Burda Książki

Stron: 480

Opłacalność: 6.69 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Książka znalazła się w pierwszej dziesiątce

listy najlepszych rockowych lektur magazynu Parade.

Książka Johna Byrne Cooke’a to zbiór niezwykle osobistych wspomnień z lat spędzonych u boku Janis Joplin, od legendarnych początków jej kariery aż po ostatnie dni życia, naznaczone tragedią. Tak opowiedzieć tę nieprawdopodobną historię mógł tylko ktoś, kto sam ją przeżył!

„Janis Joplin była absolutną propagatorką i stuprocentową prekursorką. Nazwać ją gwiazdą kobiecego rocka to za mało - w tamtych czasach kobiecy rock to była właśnie ona. Otworzyła kobietom drzwi do muzycznego świata pełnego możliwości. Bez Janis Joplin nie byłoby Melissy Etheridge. Bez niej nie byłoby Chrissie Hynde i Gwen Stefani. Nie byłoby nikogo.”

Rosanne Cash

„Janis Joplin w idealny sposób wyraziła uczucia i pragnienia dziewczyn elektrycznej generacji: być w pełni kobietą, ale stać na równi z mężczyznami, cieszyć się wolnością, ale trwać w niewoli prawdziwej miłości, odrzucić wszystkie przestarzałe konwencje, a mimo to powrócić do podstawowych życiowych wartości”.

Lillian Roxon, krytyczka rockowa

„Janis Joplin należała do wąskiego grona postaci kultury popularnej, którzy byli tak samo ważni jak muzyka, którą tworzyli. Wśród amerykańskich wykonawców rockowych jedynie Bob Dylan dokonywał ważniejszych rzeczy, nagrywał bardziej doniosłe utwory i lepiej uosabiał mit ówczesnego pokolenia”.

Ellen Wills, dziennikarka rockowa

John Byrne Cooke był organizatorem tras koncertowych Janis Joplin od roku 1967 aż do śmierci piosenkarki. Jest nagrodzonym autorem czterech książek, muzykiem z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, fotografem oraz filmowcem. Pracował jako recenzent literacki dla „New York Timesa”, „Washington Post Book World” i „The Los Angeles Times”.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 32,10

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 28,89 zł
(dla stałych klientów)
32,10 zł ebookpoint.pl
mobi epub
33,82 zł swiatebookow.pl
mobi epub
34,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
37,99 zł legimi.com
mobi epub
37,99 zł publio.pl

E-booki podobne do "Janis Joplin. W drodze"