ISBN:9788380533615

Potęga sugestii. Osobliwa wiedza o zdolności mózgu do zwodzenia, zmieniania i uzdrawiania

Autor: Erik Vance

Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)

Oszczędzasz: 20%

Czy klucz do przyszłych terapii kryje się w zakamarkach mózgu? Czy potrafimy sztuczkami nakłonić rozum do samouzdrawiania organizmu, chudnięcia albo wydobycia z pamięci odległych wspomnień?

Erik Vance – uznany popularyzator nauki – wyjątkowo zajmująco opowiada o zdumiewającej łatwości ulegania sugestii oraz wpływom oczekiwań i przekonań na reakcje organizmu na ból, chorobę czy zwyczajne wydarzenia. Książka – oparta na trwających od stuleci badaniach, na rozmowach z najwybitniejszymi znawcami przedmiotu i czerpiąca z podróży badawczych do źródeł – jest intrygującą potyczką ze światem placebo, fałszywych wspomnień i hipnozy. Ujawnia niewiarygodne wręcz fakty o naszych wysoce podatnych na sugestie umysłach.

Autor wyrusza na naukową, kulturową, a też osobistą wędrówkę między innymi do laboratoriów Narodowych Instytutów Zdrowia, czarowników w Meksyku i specjalistów z podpekińskiej szkoły tradycyjnej medycyny chińskiej, by pokazać, jak mózg, przekraczając najśmielsze wyobrażenia, potrafi wpływać na nasz dobrostan. Odkrywa coś niesamowitego: istnienie „wewnętrznej apteki”, która uruchamia zachodzące w mózgu procesy chemiczne już na samą myśl, że coś nas boli albo że zdrowiejemy. Po rozmowach z lekarzami, psychologami i badaczami hipnozy Erik Vance dochodzi do wniosku, że zdolność mózgu do samoomamiania – z pożytkiem dla nas bądź nie – ma niemałe znaczenie praktyczne dla osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu, parkinsonizmu, bezsenności, depresji i wielu innych dolegliwości.

Błyskotliwe, nowe, ekscytujące doniesienia o badaniach obszarów sięgających granic poznania rodzącej się nauki odmienią sposób pojmowania – i odczuwania – złożoności naszego mózgu.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 28.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28.00 zł inverso.pl
mobi epub
28.67 zł septem.pl
mobi epub
od 25.80 zł
(dla stałych klientów)
28.67 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
31.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32.20 zł ibuk.pl
mobi epub
  21.00 zł
w programie Nexto Premium
32.55 zł nexto.pl
mobi epub
35.00 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
35.00 zł legimi.com
mobi epub
35.00 zł empik.pl
mobi epub
35.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
35.00 zł publio.pl
mobi epub
35.00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Potęga sugestii. Osobliwa wiedza o zdolności mózgu do zwodzenia, zmieniania i uzdrawiania"