Poradnik do gry Memoria zawiera wskazówki przydatne podczas zabawy w tę wciągającą przygodówkę. To dokładna i bogato ilustrowana solucja, która przeprowadzi Cię przez wszystkie kolejne wydarzenia opowiadanej przez ten tytuł historii.

Podporządkowana jest ona wyzwaniom, przed jakimi staje dwójka bohaterów: księżniczka Sadja i znany z Klątwy wron Geron, którymi sterujesz na przemian.

Ekwipunek pokazuje się po zjechaniu kursorem w dół ekranu. Przedmiotów nie wyjmujesz z niego w tradycyjny sposób, tak że są widoczne poza inwentarzem w swej normalnej postaci, tylko po kliknięciu LPM ich miniaturki pojawiają się w kółku kursora. Bywa to niekiedy mylące – co do tego, czy masz w dłoni właściwą rzecz, upewnisz się, sprawdzając, która z nich została w ekwipunku podświetlona. Trzymane przedmioty można zmieniać rolką myszki, a po kliknięciu ich PPM usłyszysz dodatkowy komentarz bohatera (zarówno w przypadku znajdziek, jak i obiektów w grze).

W inwentarzu znajdują się również czary, jakich używa każda z postaci. Możesz też przejść z niego do głównego menu (przywoływanego także klawiszem Esc) i questloga, który jest formą podpowiedzi odnośnie kolejnych zadań i ich realizacji, i w którym odblokowują się postacie oraz obiekty wraz z ich opisami, co stanowi uzupełnienie fabuły. W ekwipunku zlokalizujesz również symbol lupki ujawniającej hotspoty, które przywołasz także spacją. Ponadto w ustawieniach można zaznaczyć opcję pojawiania się jaśniejszej otoczki wokół kursora w przypadku użycia właściwego przedmiotu na właściwym obiekcie (domyślnie jest ona nieaktywna).

Uważaj podczas ewentualnego przewijania dialogów klawiszem Esc, bowiem omija on całe partie tekstu, przerzucając gracza od razu do momentu wyboru kwestii.

W grze występują bonusy (dostępne z poziomu głównego menu) w postaci 18 filmików (aktywujących się automatycznie w miarę postępów w rozgrywce) oraz 31 osiągnięć, z których część wpada samoistnie w trakcie zabawy, jednak by otrzymać większość z nich, trzeba się postarać. W treści poradnika podany jest moment i sposób ich zdobycia, ponadto w ostatnim rozdziale znajdziesz dokładny opis wszystkich achivementów.

Znajdźki, które powinny wylądować w ekwipunku bohaterów, zostały wyróżnione w tekście kolorem czerwonym, zaklęcia niebieskim, osiągnięcia zielonym, a rozwiązania zagadek i właściwe opcje dialogowe pogrubieniem.

Poradnik do gry Memoria stanowi kompletny, bogato ilustrowany opis przejścia. Na każdym z załączonych w nim obrazków wyszczególnione zostały wszystkie istotne obiekty. Opracowanie zawiera ponadto liczne wskazówki i dokładny opis wszystkich osiągnięć.

Memoria - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Zaczaruj małą fortecę z patyków, żeby się nie przewracała (Intro)
  • Wydostań magiczną laskę ze wspornika (Rozdział I)
  • Zinterpretuj właściwie tajemniczą wizję (Rozdział I)
  • Oświetl kryptę bez użycia ognia lub magii (Rozdział I)
  • Znajdź ukryty zamek do krypty (Rozdział I)
  • Zgromadź duchy wszystkich żywiołów i znajdź trzy sekretne komory (Rozdział V)
  • Znajdź Fahiego i jego córkę, zanim uda się to innym (Rozdział VI)
  • Osiągnięcia
  • Stwórz kompletny szkic napastnika (2) (Rozdział II)
  • Uwolnij magiczną laskę i opuść zbrojownię (Rozdział VII)