ISBN:9788380626683

Czarna Kompania. 2. Księgi Południa

Autor: Glen Cook

Seria wydawnicza: Czarna Kompania, część 2.

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 864

Opłacalność: 4.16 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Po wyniszczającej bitwie pod Wieżą Uroku, Konował, chcąc odnaleźć zaginione Kroniki, prowadzi resztki towarzyszy na południe. Tu jednak natrafiają na nowego wroga – Władców Cienia – przerażające istoty, nurzające się w mroku i rozpaczy. W starciu z nimi Kompania ponosi straszliwą klęskę. Pani, jedna z nielicznych ocalałych, zdecydowana pomścić braci i pokonać Władców, zbiera nową armię.
Tymczasem ci spośród Kompanii, którzy poszli inną drogą – Milczek, Kruk, Puplika – muszą ponownie stawić czoło duchowi Dominatora, którego ktoś próbuje wciąż oswobodzić.
Nowa edycja cyklu o Czarnej Kompanii składać się będzie z czterech tomów: – „Kroniki Czarnej Kompanii”, „Księgi Południa”, „Powrót Czarnej Kompanii”, „Zagłada Czarnej Kompanii”.

„«Czarną Kompanią» Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy – z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka, porzucając zużyte schematy królów, książąt i złych czarnoksiężników. Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju” – Steven Erickson

„Po lekturze „Czarnej Kompanii” oczywiste jest, skąd Steven Erickson, wiodący pisarz realistycznego nurtu fantasy, czerpał inspiracje. (...) Erickson rozwinął te koncepty tak, by pasowały do megaepickiej skali jego fabuły, ale na wielu poziomach prostsze pomysły Cooka sprawdzają się o wiele lepiej. Najlepszą oceną wizjonerskiego pomysłu Cooka jest fakt, że wciąż świetnie się trzyma ćwierć wieku po pierwszym wydaniu i idealnie wpasowuje się we współczesny trend realistycznej fantasy” – Scott Andrews

O Autorze:
Glen Cook (ur. 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kaliforni, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem Phantoma F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps (3rd Marine Recon Battalion). Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.
Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce.
Najbardziej znane tytuły Cooka to cykle „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury Nocy” oraz seria o inspektorze Garretcie.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 35.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.92 zł inverso.pl
mobi epub
od 32.35 zł
(dla stałych klientów)
35.94 zł ebookpoint.pl
mobi epub
36.52 zł gandalf.com.pl
mobi epub
40.40 zł publio.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26.94 zł
w programie Nexto Premium
41.76 zł nexto.pl
mobi epub
44.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
44.90 zł legimi.com
mobi epub
44.90 zł woblink.pl
mobi epub
44.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
44.90 zł virtualo.pl
mobi epub
44.90 zł litres.pl
mobi epub
44.90 zł ibuk.pl

Glen Cook - inne e-booki

Czarna Kompania - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Czarna Kompania. 2. Księgi Południa"