Krucze pierścienie (#1). Dziecko Odyna

Autor: Siri Pettersen

Seria wydawnicza: Krucze pierścienie, część 1.

Wydawnictwo: REBIS

Opłacalność: 3.61 zł/100 stron

Porywająca debiutancka powieść fantasy skandynawskiej autorki Siri Pettersen nagrodzonej za najlepszy debiut.

Dziecko Odyna stanowi pierwszą część świetnie zapowiadającej się serii Krucze pierścienie. To oryginalna saga fantasy osadzona na staronordyckim gruncie.

 

Spróbuj wyobrazić sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że jesteś częścią tego świata. Czegoś tak istotnego, że bez tego jesteś nikim. Jesteś zarazą. Mitem. Człekiem.

Dzikus z Północy kaleczy nożem nowo narodzoną dziewczynkę, aby ukryć, że niemowlę przyszło na świat bez ogona. Gnijący członek Rady prowadzi rozpaczliwą walkę o to, by wywołać wojnę. Hołubiony syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i występuje z mieczem przeciwko swoim. Przerażeni mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa uciekając przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, dziewczyna bez ogona ucieka przed śmiercią, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.

 

Skandynawska powieść Dziecko Odyna została nagrodzona FABELPRISEN 2014 a cykl, który książka ta rozpoczyna ma szansę stać się dla literatury fantasy tym, czym dla kryminału stały się książki Larssona, Nesbo i Läckberg.

 

Wśród natłoku książek fantasy to dzieło wznosi się wysoko ponad wiele innych pozycji przede wszystkim dzięki świetnemu językowi i rezygnacji z tanich efektów. - May Grethe Lerum, „VG”

Siri Pettersen wkracza do krainy norweskiej literatury świetnie napisaną i porywającą powieścią fantasy – aż dziw, że debiutantka potrafiła dokonać czegoś takiego. - Solgunn Solli, „Altaposten”

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21,07 zł
(dla stałych klientów)
23,41 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23,92 zł ibuk.pl
mobi epub
25,07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25,41 zł empik.pl
mobi epub
26,91 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26,91 zł ravelo.pl
mobi epub
27,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29,90 zł publio.pl
mobi epub
29,90 zł virtualo.pl
mobi epub
29,90 zł legimi.com
mobi epub
35,91 zł swiatksiazki.pl
mobi
26,90 zł zinamon.pl
epub
26,90 zł zinamon.pl

Siri Pettersen - inne e-booki

Krucze pierścienie - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Dziecko Odyna"