ISBN:9788380627444

Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów

Autor: Philip Parker

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 488

Opłacalność: 8.77 zł/100 stron

Oszczędzasz: 22%

Wikingowie – wojownicy z Północy i krwiożerczy najeźdźcy siejący postrach w całej Europie, a jednocześnie twórcy wyrafinowanej kultury, urokliwych dzieł sztuki, literatury o nieprzemijającej sile oddziaływania i zaskakująco trwałych państw.

Kim byli? Jak rozpoczęła się ich legenda? Jak wyglądały ich dzieje, znaczone rozlicznymi podbojami ?

Pewnego letniego dnia 793 roku z morza na wyspę Lindisfarne wyszła śmierć. Ci, którzy napadli i złupili położony na niej klasztor benedyktynów, byli pierwszymi wikingami. Przez następne dwieście lat siali oni grozę w całej Europie. Ich długie łodzie, a nawet sama nazwa budziły paniczny lęk przed „furią ludzi Północy”.

Philip Parker opowiada ich historię od pierwszych, drobnych wypraw łupieskich po inwazje wielkich armii, które wyruszały ze Skandynawii, by podbić całe połacie Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Relacjonuje ich homeryckie podróże przez Atlantyk do skutych lodem fiordów Grenlandii i Ameryki Północnej, gdzie dotarli cztery stulecia przed Kolumbem, oraz na wschód, wielkimi rzekami Rusi, po bogactwa Bizancjum.

Furia ludzi Północy mówi o tym, jak położona na skraju Europy Skandynawia zdołała niemal na trzy wieki zdominować i sterroryzować znaczną część kontynentu oraz jak koniec końców chrześcijaństwo oraz rosnąca potęga królów złagodziły brutalność wikingów i położyły kres ich najazdom.

Krew wikingów płynie w żyłach milionów mieszkańców Europy i Ameryki, a opowieść o ich podbojach, wyprawach odkrywczych i dokonaniach nie przestaje inspirować ludzi na całym świecie.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.30 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 42.82 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 38.54 zł
(dla stałych klientów)
42.82 zł ebookpoint.pl
mobi epub
43.04 zł gandalf.com.pl
mobi epub
43.92 zł ibuk.pl
mobi epub
49.41 zł swiatebookow.pl
mobi epub
49.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
51.06 zł publio.pl
mobi epub
54.90 zł litres.pl
mobi epub
  32.94 zł
w programie Nexto Premium
54.90 zł nexto.pl
mobi epub
54.90 zł woblink.pl
mobi
49.40 zł zinamon.pl
epub
49.40 zł zinamon.pl

Philip Parker - inne e-booki

E-booki podobne do "Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów"