ISBN:9788380627741

2017: Wojna z Rosją

Autor: Richard Shirreff

Wydawnictwo: REBIS

Stron: 448

Opłacalność: 5.98 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Literacka wizja bliskiej przyszłości Europy, fikcyjna, ale niepokojąco prawdopodobna.

My, mieszkańcy Europy, zdążyliśmy już przywyknąć do pokoju i bezpieczeństwa, a wojny jawią się nam jako barbarzyński obyczaj mniej cywilizowanych regionów świata. Jednak jak mawiał Lew Trocki: „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą”.

Richard Shirreff, generał NATO, w swej powieści kreśli czarny scenariusz niedalekiej przyszłości naszego kontynentu, który ma szanse się spełnić jeśli nie uświadomimy sobie jakim zagrożeniem jest obecny prezydent Rosji. Wojna w Europie jest realna i prawdopodobna zważywszy na aspiracje Rosji Putina, oraz sposób działania zbiurokratyzowanych organizacji mających stać na straży pokoju i bezpieczeństwa. NATO może się nie obrobić.

Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik Toma Clancy’ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie – to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób. - Robert Fox, „Evening Standard”

Lektura obowiązkowa. (...) Ostrzeżenia Shirreffa – pod pozorem literackiej fikcji – są dobrze uzasadnione. -generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie

2017: Wojna z Rosją to powieść napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie.

Prognozy Richarda Shirreffa:

– Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku.

– Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją.

– Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją.

– Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska.

– Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony.

 

Wizja jutra Shirreffa jest tym bardziej przerażająca, że poparta rzecowymi argumentami, doświadczeniem wojskowym autora i jego wiedzą z dziedziny polityki i stosunków międzynarodowych.

 

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 26.81 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 24.13 zł
(dla stałych klientów)
26.81 zł ebookpoint.pl
mobi epub
26.91 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27.12 zł ibuk.pl
mobi epub
28.82 zł bramynauki.pl
mobi epub
28.82 zł litres.pl
mobi epub
29.67 zł litres.pl
mobi epub
30.51 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
33.90 zł empik.pl
mobi epub
  20.34 zł
w programie Nexto Premium
33.90 zł nexto.pl
mobi epub
33.90 zł virtualo.pl
mobi epub
33.90 zł publio.pl
mobi
30.50 zł zinamon.pl
epub
30.50 zł zinamon.pl
epub
34.90 zł
(z kodem prom.)
34.90 zł woblink.pl

E-booki podobne do "2017: Wojna z Rosją"