ISBN:9788380627741

2017: Wojna z Rosją

Autor: Richard Shirreff

Wydawnictwo: REBIS

Opłacalność: 7.57 zł/100 stron

Literacka wizja bliskiej przyszłości Europy, fikcyjna, ale niepokojąco prawdopodobna.

My, mieszkańcy Europy, zdążyliśmy już przywyknąć do pokoju i bezpieczeństwa, a wojny jawią się nam jako barbarzyński obyczaj mniej cywilizowanych regionów świata. Jednak jak mawiał Lew Trocki: „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą”.

Richard Shirreff, generał NATO, w swej powieści kreśli czarny scenariusz niedalekiej przyszłości naszego kontynentu, który ma szanse się spełnić jeśli nie uświadomimy sobie jakim zagrożeniem jest obecny prezydent Rosji. Wojna w Europie jest realna i prawdopodobna zważywszy na aspiracje Rosji Putina, oraz sposób działania zbiurokratyzowanych organizacji mających stać na straży pokoju i bezpieczeństwa. NATO może się nie obrobić.

Najlepsza książka o konflikcie supermocarstw od czasu Polowania na Czerwony Październik Toma Clancy’ego. Cieszcie się tą barwną lekturą. I bardzo się bójcie – to rzeczywiście może się wydarzyć w ten sposób. - Robert Fox, „Evening Standard”

Lektura obowiązkowa. (...) Ostrzeżenia Shirreffa – pod pozorem literackiej fikcji – są dobrze uzasadnione. -generał Wesley K. Clark, Siły Lądowe Stanów Zjednoczonych, były dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie

2017: Wojna z Rosją to powieść napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie.

Prognozy Richarda Shirreffa:

– Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku.

– Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją.

– Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją.

– Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska.

– Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony.

 

Wizja jutra Shirreffa jest tym bardziej przerażająca, że poparta rzecowymi argumentami, doświadczeniem wojskowym autora i jego wiedzą z dziedziny polityki i stosunków międzynarodowych.

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "2017: Wojna z Rosją"