ISBN:9788380695559

Hitler. Narodziny zła 1889-1939

Autor: Volker Ullrich

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 1024

Opłacalność: 6.17 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Czwarta – po dziełach Alana Bullocka (1952), Joachima Festa (1973) i Iana Kershawa (1998) – wielka biografia Hitlera.

Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń, książka Volkera Ullricha to pierwsze monumentalne studium osobowości, która leżała u podstaw aspiracji politycznych i zbrodniczych działań przywódcy III Rzeszy. To właśnie Ullrich, jako pierwszy spośród historyków mierzących się z biografiami Führera, postawił tezę, że nigdy nie uda nam się zrozumieć fenomenu Hitlera, jeśli odmówimy mu ludzkich cech, skupiając się jedynie na wizerunku potwora. Obalając mity i unikając pułapek, w które niejednokrotnie wpadali poprzednicy, Volker Ullrich tworzy zupełnie nowy, odkrywczy portret Adolfa Hitlera. 

O nie, kolejna książka o Hitlerze! Taka była moja pierwsza reakcja, gdy wziąłem do rąk dzieło Volkera Ullricha. A potem czytałem do białego rana, nie mogąc się oderwać. Nie mam wątpliwości, że „Hitler. Narodziny zła 1889-1939” to książka wybitna. Ktoś wreszcie napisał o niemieckim tyranie nie jak o ziejącym ogniem komiksowym potworze, ale jak o człowieku. Adolf Hitler był bowiem człowiekiem. I właśnie to czyni go tak przerażającym. Piece krematoryjne, masowe groby, kolczaste druty wokół Sobiboru i Treblinki – wszystko to było dziełem jednego z nas. Dyktator, który bez mrugnięcia okiem posyłał na śmierć dziesiątki milionów ludzi, był jednocześnie domatorem uwielbiającym powieści Karola Maya, amerykańskie filmy i czekoladowe ciasteczka. Biografia Hitlera pióra Volkera Ullricha to fascynujące, a zarazem głęboko niepokojące dzieło.
Piotr Zychowicz

Volker Ullrich jest pierwszym niemieckim historykiem, który od czasów wydania dzieła Joachima Festa w 1973 roku miał odwagę stworzyć kolejną wielką biografię dyktatora. Kreśli w niej obraz człowieka, który ukrywał swoje prawdziwe oblicze, i którego maski zwodzą nas po dziś dzień.
„Die Zeit”

Książka, która urzeka bogactwem źródeł.
„Süddeutsche Zeitung“

Ta mistrzowska książka pokazuje, opierając się na nowo udostępnionych źródłach, jak zwyczajne były pierwsze lata owego życiorysu.
„Frankfurter Allgemeine Zeitung“

Volker Ullrich jest uznanym niemieckim historykiem. Studiował na Uniwersytecie w Hamburgu. Prowadzi dział polityczny tygodnika „Die Zeit”. Autor kilku książek dotyczących historii Niemiec. W 1992 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Jenie.

 

Recenzja w Histmag.org:

Biografia Hitlera autorstwa Ullricha jest książką dobrą i wartą lektury, chociaż nie dla każdego. Można ją polecić komuś, kto nie czytał żadnej wcześniejszej dużej biografii Hitlera lub komuś kto chce przeczytać biografię aktualną (choć nieuniwersalną pod względem naukowym), ale z narracją nieco żywszą niż u Kershawa. W dziele historyka odnajdziemy autorskie i będące owocem najnowszej nauki niemieckiej tezy spójne i nowe, choć nie nowatorskie. „Uczłowieczanie” Hitlera, różnorodne i najświeższe źródła czy solidna próba rozliczenia się z niektórymi narosłymi wokół niego mitami są godne zainteresowania oraz niejednokrotnie rewidują i uzupełniają dotychczasowy stan wiedzy.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.44 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 63.23 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 56.91 zł
(dla stałych klientów)
63.23 zł ebookpoint.pl
mobi epub
63.43 zł gandalf.com.pl
mobi epub
63.92 zł ibuk.pl
mobi epub
72.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  47.94 zł
w programie Nexto Premium
74.31 zł nexto.pl
mobi epub
79.90 zł legimi.com
mobi epub
79.90 zł woblink.pl
mobi epub
79.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
79.90 zł litres.pl
mobi epub
79.91 zł publio.pl

Volker Ullrich - inne e-booki

E-booki podobne do "Hitler"