ISBN:9788380699519

Dlaczego szczękamy zębami ?. Historyjki dla ciekawskich dzieci

Autor: Andrea Schütze

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 128

Opłacalność: 14.06 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Historyjki, które pozwolą dzieciom, odkryć niektóre tajemnice ludzkiego ciała. 

Czy wiesz, że włożone do nosa ziarnko grochu może tam wykiełkować? Że ślina jest dla ludzkiego organizmu bardzo ważna? 

Dlaczego woskowina w uszach musi być gorzka, skąd się biorą kozy w nosie i z jakiego powodu w czasie kataru nawet najlepszy przysmak smakuje jak wata? 

Mały Tomek wkłada sobie do nosa mrożony zielony groszek, a jego starszy brat zastanawia się, czy ziarnko może tam wykiełkować. Mikołajek dostrzega kłaczek w pępku taty i próbuje dociec, skąd on się tam wziął. Lenka i jej tata odkrywają, dlaczego ślina jest tak ważna. Lila już wie, dlaczego bywa taka zła, a mały wampir Jaron z przykrością stwierdza, że w czasie kataru nie czuje smaku nawet najlepszego kisielu z czarnej porzeczki, polanego śluzem ze ślimaków.

W dziewiętnastu zabawnych, trzymających w napięciu i bardzo pomysłowych historyjkach znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Książkę pięknie i dowcipnie zilustrowała Nina Hammerle.

Będąc dzieckiem, Andrea Schȕtze interesowała się praktycznie wszystkim. W końcu zdecydowała, że jej głównym i najważniejszym hobby będzie czytanie książek. Od czytania do pisania był tylko krok. Andrea zaczęła tworzyć książki dla dzieci i robi to do dzisiaj. Oprócz tego jest krawcową – ma nawet dyplom czeladnika, skończyła psychologię, ale niestety do tej pory nie nauczyła się pływać i nie zdobyła odznaki konika morskiego.

Nina Hammerle urodziła się w 1974 roku w Amsterdamie. Północny wiatr przywiał ją na południe Austrii do Tyrolu. Miała pięć lat, kiedy postanowiła, że w przyszłości będzie zajmowała się rysowaniem. Realizując dziecięce plany, ukończyła liceum plastyczne w Innsbrucku, a następnie Szkołę Grafiki i Projektowania w Linzu w Austrii. Dzisiaj najchętniej spędza czas nad farbami, kolorowymi wycinankami i literkami. Między innymi dlatego cieszy się, że może pracować jako ilustratorka książek.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 18.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
18.00 zł gandalf.com.pl
mobi epub
od 16.34 zł
(dla stałych klientów)
18.16 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19.04 zł litres.pl
mobi epub
20.16 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
20.83 zł publio.pl
mobi epub
  13.44 zł
w programie Nexto Premium
22.40 zł nexto.pl
mobi epub
22.40 zł ibuk.pl
mobi epub
23.40 zł woblink.pl
mobi
20.20 zł zinamon.pl
epub
20.20 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Dlaczego szczękamy zębami ?"