ISBN:9788380740549

Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza

Autor: Nils Thorsen

Wydawnictwo: Bukowy Las

Stron: 480

Opłacalność: 7.48 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Lars von Trier to jeden z największych europejskich reżyserów filmowych wszech czasów, ekscentryk i prowokator, którego filmy wywołują skrajne emocje, zarówno pozytywne jak i negatywnie, ale rzadko pozostawiają obojętnym.

W książce tej po raz pierwszy opowiada o sobie tak dużo i tak szczegółowo. Zdradza kulisy swojego życia, mówi o swoich lękach, swoich filmach i swoich refleksjach. Ale autor biografii oddaje głos nie tylko von Trierowi, ale i jego przyjaciołom, kolegom, krytykom, którzy przedstawiają własne wersje wydarzeń i własny obraz słynnego duńskiego reżysera.

Przez niemal rok dziennikarz „Politiken”, Nils Thorsen towarzyszył Larsowi von Trierowi, rozmawiał z nim i z najważniejszymi osobami w jego życiu. Nikomu nie udało się zbliżyć do niego bardziej niż autorowi tej książki. W wyniku tych rozmów powstała biografia, która może zainteresować nie tylko ludzi pasjonujących się filmem, ale każdego, kogo Lars von Trier i jego filmy zaintrygowały czy zirytowały. Także tych, którzy chcieliby poznać bliżej zarówno filmy, jak i ich twórcę. Wiele z zamieszczonych tu opowieści jest nam znanych, Lars von Trier przedstawiał je publicznie. Cześć z nich jest prawdą, część to mity. Wiele jest wspaniałym połączeniem jednego i drugiego. Celem książki było zebranie najważniejszych faktów w możliwie prawdziwą opowieść o życiu i twórczości reżysera.

Po raz pierwszy polscy czytelnicy mogą poznać świat Larsa von Triera.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.24 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 35.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.92 zł inverso.pl
mobi epub
od 35.07 zł
(dla stałych klientów)
38.97 zł ebookpoint.pl
mobi epub
39.07 zł gandalf.com.pl
mobi epub
39.96 zł swiatebookow.pl
mobi epub
40.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  26.94 zł
w programie Nexto Premium
41.76 zł nexto.pl
mobi epub
44.90 zł empik.pl
mobi epub
44.90 zł virtualo.pl
mobi epub
44.90 zł litres.pl
mobi epub
44.90 zł ibuk.pl
mobi epub
44.90 zł publio.pl

E-booki podobne do "Lars von Trier"