ISBN:9788380792722

Korporacja zabójców

Autor: Jurij Felsztinski

Wydawnictwo: Fronda

Oszczędzasz: 20%

Car Aleksander III zwykł mawiać, że Rosja ma tylko dwóch wypróbowanych sojuszników – armię i flotę. Dziś rolę najważniejszego sojusznika imperium przejęły służby specjalne.

Dwaj historycy, Pribyłowski i Felsztiński prześwietlają prezydenturę Władimira Putina i dokonują wnikliwej analizy rosyjskich służb. Opisują fałszowanie wyborów, przejęcie mediów publicznych i wasalizację mediów prywatnych, a także operację przejęcia władzy od skompromitowanego w oczach społeczeństwa Jelcyna. Nie zapominają o niewyjaśnionych mordach politycznych .

Odstawieni na boczny tor oligarchowie i dawni agenci KGB przełamali zmowę milczenia i ujawnili mechanizmy kierowania atomowym mocarstwem. Z oczywistych względów nie mogło się to podobać władzy; prokuratura moskiewska wielokrotnie przeszukiwała mieszkania autorów i konfiskowała komputery i dyski przenośne z notatkami do prezentowanej książki.

Jurij Felsztiński jest współautorem bestselleru – wspólnie z Aleksandrem Litwinienką napisali książkę „Wysadzić Rosję” o kulisach wybuchu wojny czeczeńskiej. Niedługo potem Litwinienko – były agent FSB – został w Londynie otruty radioaktywnym polonem 210. Choć ślady prowadziły do Moskwy, sprawcy zbrodni nigdy nie zostali osądzeni.

Władimir Pribyłowski 13 stycznia 2016 r. został znaleziony martwy w swoim moskiewskim mieszkaniu.

Jeżeli Władimir Putin wygra wybory w 2018 roku to będzie rządzić Rosją nieprzerwanie przez 20 lat. Dłużej rządził tylko Stalin.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 23.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
23.99 zł inverso.pl
mobi epub pdf
od 22.08 zł
(dla stałych klientów)
24.53 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
25.49 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
  17.99 zł
w programie Nexto Premium
27.89 zł nexto.pl
mobi epub pdf
29.99 zł woblink.pl
mobi epub pdf
29.99 zł publio.pl
mobi epub pdf
29.99 zł swiatebookow.pl
mobi epub
27.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
29.99 zł litres.pl

Jurij Felsztinski - inne e-booki

E-booki podobne do "Korporacja zabójców"