Teatr spełnionych nadziei. Kartki z życia emigracyjnej sceny

Autor: Joanna Sokołowska-Gwizdka

Wydawnictwo: Novae Res

Oszczędzasz: 25%

„Teatr spełnionych nadziei. Kartki z życia emigracyjnej sceny” jest opowieścią o teatrze założonym w Toronto na początku lat 90. przez aktorkę Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie Marię Nowotarską i o ludziach, którzy ten teatr tworzyli. Maria Nowotarska, mająca w swojej karierze zawodowej kontakt z najwybitniejszymi reżyserami i scenografami w historii teatru polskiego, przeszczepiła na grunt emigracyjny koncepcje wpisujące się w polską tradycję teatralną, wykorzystując przy tym możliwości, jakie dała nowa ojczyzna. Dzięki jej determinacji aktorzy, śpiewacy czy muzycy, którzy w Toronto podejmowali inne zawody, w torontońskim teatrze znaleźli swoje spełnienie i swoją ojczyznę. Teatr był też darem dla wielotysięcznej emigracji kanadyjskiej, głównie posolidarnościowej, która tęskniła za krajem i jego kulturą.


Książka ta obejmuje lata 1991-2013 i jest podróżą w czasie przez torontońską scenę, utrwalającą unikalną, niepowtarzalną i ulotną materię teatru. Wielu osób związanych z torontońską sceną już nie ma, wiele poszło swoją życiową drogą. Jest to więc zapis historyczny, rejestrujący emocje i potrzeby właściwe dla pewnego czasu.


Książka Joanny Sokołowskiej‑Gwizdka łącząc elementy żywej narracji z naukowym warsztatem stanowi niezwykłe świadectwo polonijnej działalności artystycznej, a jednocześnie jest wyrazem głębokiego uznania dla inicjatorki Salonu Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto – Marii Nowotarskiej.


prof. dr hab. Anna Kuligowska-Korzeniewska

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.27 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 37,30

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 33,57 zł
(dla stałych klientów)
37,30 zł ebookpoint.pl
mobi epub
37,50 zł ibuk.pl
mobi epub
41,83 zł gandalf.com.pl
mobi epub
45,00 zł ravelo.pl
mobi epub
45,00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  30,00 zł
w programie Nexto Premium
47,50 zł nexto.pl
mobi epub
49,99 zł empik.pl
mobi epub
40,00 zł
(z kodem prom.)
50,00 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
50,00 zł legimi.com
mobi epub
50,00 zł publio.pl
mobi epub
50,00 zł virtualo.pl
mobi
41,50 zł zinamon.pl
epub
41,50 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Teatr spełnionych nadziei. Kartki z życia emigracyjnej sceny"