Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów. Wczesno- i średniobizantyński Konstantynopol jako miasto portowe. Byzantina Lodziensia XXIII

Autor: Mirosław J. Leszka, Kirił Marinow

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Konstantynopol to miasto szczególne, tak ze względu na wyjątkowe miejsce w dziejach średniowiecznego świata, jak i walory swego geograficznego położenia. Usytuowane malowniczo nad zatoką Złotego Rogu, Bosforem i morzem Marmara od swoich początków, jeszcze jako Bizancjum związane było z morzem. Szczególnie uwidoczniło się to w czasach, kiedy stało się ono centrum państwowości wschodniorzymskiej, wielką aglomeracją, zamieszkiwaną przez setki tysięcy ludzi. Wówczas gros zaopatrzenia żywnościowego, materiałów budowlanych, ale i np. dóbr luksusowych docierało drogą morską i wyładowywanych było w konstantynopolitańskich portach. Drogą morską przybywali do Miasta w różnych celach także ludzie: posłowie, kupcy, duchowni, pielgrzymi, ci, którzy marzyli o zrobieniu kariery i ci, którzy na cesarskim dworze dobijać się chcieli sprawiedliwości. Właśnie związkom Konstantynopola z morzem poświęcona została prezentowana książka.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 18,69

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 16,82 zł
(dla stałych klientów)
18,69 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
18,79 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
19,08 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
20,21 zł ravelo.pl
mobi epub pdf
  13,47 zł
w programie Nexto Premium
21,33 zł nexto.pl
mobi epub pdf
21,33 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
22,45 zł legimi.com
mobi epub pdf
22,45 zł virtualo.pl
mobi epub
21,99 zł empik.pl
mobi
20,20 zł zinamon.pl
epub
20,20 zł zinamon.pl
pdf
20,20 zł zinamon.pl

Mirosław J. Leszka, Kirił Marinow - inne e-booki

E-booki podobne do "Miasto na skrzyżowaniu mórz i kontynentów. Wczesno- i średniobizantyński Konstantynopol jako miasto portowe. Byzantina Lodziensia XXIII"