ISBN:9788380924437

Odpowiedzialność za szkody łowieckie

Autor: Bartosz Rakoczy

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

Książka przedstawia wieloaspektową analizę problematyki odpowiedzialności za szkody łowieckie.

W pracy omówiono m.in. takie zagadnienia jak:

szacowanie i określanie wysokości szkód łowieckich, specyfika szkód łowieckich, w tym przesłanki uchylające obowiązek zapłaty odszkodowania, ciężar dowodu oraz środki dowodowe w postępowaniu w sprawie odpowiedzialności za szkody łowieckie, specyficzne postępowanie mediacyjne w zawiązku z odpowiedzialnością za szkody łowieckie. W monografii przedstawiono

bogaty wybór orzecznictwa

Sądu Najwyższego, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych tendencji. Zaprezentowano także analizę projektów zmian ustawy - Prawo łowieckie, jak również projektu nowej ustawy dotyczącej wyłącznie szkód łowieckich.

Adresaci:

Publikacja przeznaczona jest dla adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz notariuszy. Zainteresuje osoby związane z jednostkami organizacyjnymi lasów państwowych, koła łowieckie, dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich.

"(...) jest to problematyka niezwykle ważna, interesująca nie tylko dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich oraz samych myśliwych, lecz także poszkodowanych (głównie rolników). Co więcej, między tymi dwiema grupami występuje zawsze konflikt, skoro zobowiązany do odszkodowania chce płacić możliwie najmniej, a uprawniony do odszkodowania chce otrzymać możliwie najwięcej. Dlatego podjęcie tej problematyki jest atrakcyjne dla potencjalnych czytelników".

Prof. dr hab. Wojciech Radecki

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.50 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 92.00 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
93.05 zł ebuczek.pl
pdf
92.00 zł gandalf.com.pl
pdf
97.68 zł ibuk.pl
pdf
99.90 zł zinamon.pl
pdf
111.00 zł swiatebookow.pl
pdf
111.00 zł litres.pl

Bartosz Rakoczy - inne e-booki