ISBN:9788380924581

Ustanowienie przez przedsiębiorcę zapisu windykacyjnego

Autor: Paweł Blajer

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 196

Opłacalność: 52.65 zł/100 stron

Paweł Blajer doktor nauk prawnych, ekonomista, wykładowca Uczelni Łazarskiego w Warszawie, dziennikarz, autor programów telewizyjnych dla przedsiębiorców, zajmuje się strategiami dla fi rm opierającymi się na rozwiązaniach ekonomicznych i prawnych.

Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie problematyki instytucji zapisu windykacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorcy jako podmiotu ustanawiającego zapis windykacyjny i przedsiębiorstwa jako przedmiotu tego zapisu. Autor ukazuje, w jaki sposób w praktyce przedsiębiorca może wykorzystać zapis windykacyjny, tak aby po jego śmierci działalność gospodarcza była kontynuowana.

W książce omówiono m.in.: przedmiot i treść zapisu windykacyjnego związane z działalnością gospodarczą, formę ustanowienia i odwołania zapisu windykacyjnego przez przedsiębiorcę, powołanie zapisobiercy windykacyjnego, który ma kontynuować prowadzenie przedsiębiorstwa po śmierci przedsiębiorcy, wykorzystanie zapisu windykacyjnego przez wspólników spółek kodeksu spółek handlowych, zapis windykacyjny w przypadku przedmiotów objętych wspólnością majątkową małżeńską, zapis windykacyjny pod warunkiem, z zastrzeżeniem terminu i polecenia, ustanowienie na rzecz zapisobiercy windykacyjnego użytkowania lub służebności, skutki prawne zapisu windykacyjnego związane z jego ważnością i skutecznością, odpowiedzialność zapisobiercy windykacyjnego za długi związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz zachowek, nabycie przedmiotu zapisu windykacyjnego przez zapisobiercę windykacyjnego, postępowanie prowadzące do stwierdzenia nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego przez zapisobiercę windykacyjnego, podatkowe aspekty nabycia przedmiotu zapisu windykacyjnego.

Opracowanie zostało wzbogacone o przydatne wzory oraz przykłady pomocne w sporządzeniu zapisu windykacyjnego mającego ułatwić kontynuację działalności gospodarczej po śmierci przedsiębiorcy.

Publikacja jest przeznaczona dla prawników praktyków adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Będzie również pomocnym źródłem wiedzy dla przedsiębiorców.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.57 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 103,20

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
103,20 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
116,10 zł eplaton.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
116,10 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
116,10 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
122,55 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  77,40 zł
w programie Nexto Premium
122,55 zł nexto.pl
bez DRM pdf
123,96 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
129,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
129,00 zł virtualo.pl

Paweł Blajer - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustanowienie przez przedsiębiorcę zapisu windykacyjnego"