ISBN:9788380925533

Antywartości w prawie administracyjnym

Autor: Adam Błaś

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska SA

W prawie administracyjnym, opartym wszakże na określonych wartościach, można znaleźć niekiedy także antywartości, rozumiane jako zróżnicowane formy osłabiania sytuacji jednostki wobec władzy administracyjnej. Przyczyny, dla których antywartości trafiają do prawa administracyjnego, są dość złożone, a praktyczne sposoby ich przenikania do struktury tego prawa i do procesów jego stosowania są bardzo zróżnicowane. Antywartości podważają sens prawa administracyjnego i dlatego dąży się do ich wyeliminowania, a przynajmniej do zredukowania.
Monografia stanowi zbiór referatów i głosów w dyskusji przedstawionych podczas VI Krakowsko-Wrocławskiego Spotkania Naukowego Administratywistów, w którym wzięli udział pracownicy naukowi i doktoranci Instytutu Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W książce zawarto również opracowania uzupełniające związane z omawianą tematyką.
Publikacja przeznaczona jest dla teoretyków prawa administracyjnego, a także dla sędziów sądów administracyjnych, adwokatów, radców prawnych oraz studentów wydziałów prawa i administracji.
Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.58 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 106.08 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
107.21 zł ebuczek.pl
epub pdf
  76.32 zł
w programie Nexto Premium
118.30 zł nexto.pl
mobi epub
127.20 zł empik.pl
pdf
106.08 zł gandalf.com.pl
pdf
108.80 zł ibuk.pl
pdf
113.92 zł swiatebookow.pl
pdf
115.20 zł zinamon.pl
pdf
128.00 zł litres.pl

Adam Błaś - inne e-booki

E-booki podobne do "Antywartości w prawie administracyjnym"