ISBN:9788380926271

Nowe środki ochrony i pomocy dla ofiar

Autor: Lidia nauk. Mazowiecka

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Nowe środki ochrony i pomocy dla ofiar to pierwsza na rynku wydawniczym monografia, w której szeroko omówiono ustawę o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.
Autorzy oceniają w szczególności, czy ustawa ta w wystarczający sposób chroni pokrzywdzonego i czy nie powoduje jego wtórnej wiktymizacji. Nowe środki ochrony i pomocy teoretycznie miały bowiem służyć zarówno świadkom, jak i pokrzywdzonym. W praktyce okazuje się jednak, że ustawodawca miał na celu zapewnienie ochrony głównie tej pierwszej grupie, co nie jest zgodne ze standardami prawa unijnego.
Na końcu opracowania zamieszczono pełne teksty analizowanej ustawy oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/29/UE ustanawiającej normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofiar przestępstw.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów oraz osób działających w organizacjach pozarządowych zajmujących się omawianą tematyką. Będzie też cennym źródłem informacji dla pracowników naukowych i aplikantów zawodów prawniczych.
Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.41 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 75,05

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  47,40 zł
w programie Nexto Premium
75,05 zł nexto.pl
epub pdf
75,05 zł swiatebookow.pl
epub pdf
75,92 zł gandalf.com.pl
mobi epub
78,99 zł empik.pl

E-booki podobne do "Nowe środki ochrony i pomocy dla ofiar"