ISBN:9788380928527

Dobro prawne w strukturze przestępstwa. Analiza teoretyczna i dogmatyczna

Autor: Szymon Tarapata

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Książka stanowi pierwsze monograficzne opracowanie, które w sposób kompleksowy odnosi się do ról i funkcji dobra prawnego w poszczególnych figurach karnistycznych, istotnych z punktu widzenia odpowiedzialności karnej jednostki. Autor, wykorzystując figurę dobra prawnego, próbuje rozwiązać liczne problemy dogmatyczne i teoretyczne, prezentując jednocześnie, w jaki sposób dobro prawne (przedmiot ochrony prawno- karnej) może być użyteczne w codziennym stosowaniu prawa. Analizuje również sprawiające duże kłopoty praktyczne problemy związane ze sposobem wyznaczania kręgu osób pokrzywdzonych w postępowaniu karnym.

W opracowaniu przedstawiono także nowatorskie ujęcie struktury przestępstwa, składającej się z czterech elementów: bezprawności, karalności, karygodności i winy. Wykazano, że dobro prawne ma istotne znaczenie we wszystkich etapach prawnokarnego wartościowania oraz że przedmiot ochrony jest niezwykle pomocnym narzędziem służącym do badania szeregu konstrukcji dogmatycznych. Za jego pomocą autor przeprowadził analizę istoty usiłowania udolnego oraz nieudolnego, podżegania i pomocnictwa.

Publikacja przeznaczona jest dla prokuratorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych, a także aplikantów tych zawodów prawniczych. Zainteresuje również teoretyków oraz studentów prawa.
Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.73 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 132,05

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  83,40 zł
w programie Nexto Premium
132,05 zł nexto.pl
epub pdf
132,05 zł swiatebookow.pl
epub pdf
133,57 zł gandalf.com.pl
epub pdf
139,00 zł legimi.com
epub pdf
139,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Dobro prawne w strukturze przestępstwa. Analiza teoretyczna i dogmatyczna"