ISBN:9788380974265

Ukochany syn

Autor: Shilpi Somaya Gowda

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 496

Opłacalność: 4.74 zł/100 stron

Oszczędzasz: 18%

Powieść o młodym człowieku wchodzącym w dorosłe życie, o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie wbrew narzuconym przez otoczenie schematom, o pragnieniu miłości wbrew przeszkodom stojącym jej na drodze. Książka autorki bestsellerowej Sekretnnej Córki.

Anil urodził się w zamożnej indyjskiej rodzinie rolniczej. Jako najstarszy, ukochany syn, jest przedmiotem określonych oczekiwań i planów rodziny co do jego przyszłości. Ma przejąć po ojcu rolę głowy klanu i sędziego rozstrzygającego spory lokalnej społeczności. Anil jednak snuje inne marzenia, chce skończyć studia i zostać lekarzem. Wbrew woli rodziny opuszcza swoją wioskę i Indie, wyrusza za ocean, do Dallas, by tam uczyć się i pracować. Tysiące kilometrów od domu poznaje smak alkoholu i miłości, odkrywa mroczne strony swojej nowej ojczyzny i przekonuje się ile niebezpiecznych sprzeczności ona skrywa. Praca w szpitalu dla miejskiej biedoty wyczerpuje go i jest źródłem wielu rozczarowań i frustracji. Anil jednak nie zamierza się poddać, jest zdecydowany, że właśnie w tym zakątku świata zbuduje swoją przyszłość.

W Indiach tymczasem Leena, przyjaciółka Anila z dzieciństwa, opuszcza dom i wychodzi za mąż w nadziei na miłość równie silną co ta, która połączyła jej rodziców. W nowej i okrutnej rodzinie przekonuje się jednak, że to pragnienie na zawsze może pozostać niespełnione.

Anil też przeżywa kryzys zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Dramatyczne wydarzenie sprawia, że jego wartośc jako lekarza i przyjaciela zostaje poddana w wątpliwość. Źle dzieje się również w dotychczas szczęśliwym związku Anila. W czasie wakacyjnej wizyty w rodzinnej wiosce Anil odnawia znajomość z dawną przyjaciółką Leeną, która zdaje się go rozumieć lepiej niż ktokolwiek inny. Przeszkodą na drodze ich miłości okaże się jednak pewna fatalna w skutkach decyzja sprzed lat.

Dwoje młodych ludzi stanie przed koniecznościa dokonania wyboru między wolnościa a obowiązkiem, lojalnością a uczuciem.

Shilpi Somaya Gowda urodziła się i wychowała w Toronto, w rodzinie imigrantów z Bombaju. Latem 1991 roku pracowała jako wolontariuszka w indyjskim sierocińcu. Obecnie wraz z mężem i dziećmi mieszka w Kalifornii. Jej poprzednia powieść „Sekretna córka” znalazła się na listach bestsellerów „NY Timesa”, „USA Today”, „IndieBound” i stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na 24 języki.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 23.49 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 21.14 zł
(dla stałych klientów)
23.49 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.99 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.48 zł litres.pl
mobi epub
25.92 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28.80 zł empik.pl
mobi epub
  17.28 zł
w programie Nexto Premium
28.80 zł nexto.pl
mobi epub
28.80 zł virtualo.pl
mobi epub
28.80 zł ibuk.pl
mobi epub
28.80 zł publio.pl
mobi epub
29.99 zł
(z kodem prom.)
29.99 zł woblink.pl
mobi
25.90 zł zinamon.pl
epub
25.90 zł zinamon.pl

Shilpi Somaya Gowda - inne e-booki

E-booki podobne do "Ukochany syn"