Książka dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawia się nad tym jak bardzo niejasna i skomplikowana jest mechanika kwantowa. Dzięki tej lekturze stanie się ona zrozumiała.

Lekka, błyskotliwa i pełna humoru książka, która nie tylko umożliwia zapoznanie się ze sposobem myślenia fizyków o mechanice kwantowej, ale także daje praktyczną podstawę, by o własnych siłach pogłębiać wiedzę i poszerzać umiejętności.

„Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum” to drugi tom serii autorstwa Leonarda Susskinda. Pierwszy, „Teoretyczne minimum”, dotyczył mechaniki klasycznej.

To właśnie prawdziwa mechanika kwantowa. Leonard Susskind wyjaśnia najbardziej skomplikowane aspekty naszej rzeczywistości z zachwycającą jasnością. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób fizycy myślą o świecie, ta książka stanowi najlepszy początek.

- Sean Carroll, fizyk, autor „Cząstki na końcu Wszechświata”  i „Stąd do wieczności i z powrotem” 

 

Leonard Susskind – profesor fizyki teoretycznej katedry im. Felixa Blocha w Stanford University, jeden z twórców teorii strun. Susskind jest członkiem Academy of Sciences oraz American Academy of Arts and Sciences, a także laureatem licznych nagród, w tym przyznawanej przez American Institute of Physics nagrody dla autorów najlepszych publikacji popularnonaukowych. Autor „Kosmicznego krajobrazu”, „Bitwy o czarne dziury” i „Teoretycznego minimum”. 

Art Friedman – inżynier oprogramowania i wieczny student fizyki, słuchacz wykładów Leonarda Susskinda.