Jak wysoko sięga miłość ? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką. Opowieść żony himalaisty

Autor: Beata Sabała-Zielińska

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 352

Opłacalność: 7.15 zł/100 stron

Oszczędzasz: 21%

Piękna i osobista rozmowa z żoną człowieka, którego pasja nieodłącznie wiązała się z balansowaniem na granicy życia i śmierci. Miłość aż po grób – to sformułowanie nabiera szczególnego znaczenia z kontekście tej opowieści, opowieści żony himalaisty.

W marcu 2013 roku świat przeżywał wielki sukces czterech polskich himalaistów – pierwsze zimowe wejście na Broad Peak. Chwilę później cała Polska zamarła. Dwóch wspinaczy rozpoczęło dramatyczną walkę o życie, a kiedy ją przegrali, rozgorzała narodowa dyskusja o etyce himalaizmu i partnerstwie w górach. Dysputy i oskarżenia ciągnęły się tygodniami, tymczasem w Zakopanem, z dala od zgiełku, została pogrążona w rozpaczy rodzina Maćka Berbeki – jego żona Ewa i czterech synów.

Tego momentu Ewa bała się przed całe czterdzieści lat ich wspólnego życia. Mimo, że byli jedną z nielicznych par w świecie himalaizmu, której góry nie rozdzieliły, to jednak ostatecznie one odebrały jej najważniejszego człowieka w życiu.

Nawet po tej tragedii rozpacz rodziny nie zwróciła ich przeciwko górom. Sym Maćka, Franek, żegnając ojca powiedział w imieniu całej rodziny: „Chciałbym podziękować Bogu za góry, które ukształtowały naszego Tatę i towarzyszyły mojej rodzinie od bardzo dawna. I wciąż będą towarzyszyć”.


Ta książka to opowieść o miłości, pasji i akceptacji… aż po grób.


Więcej niż wszystkich alpinistów świata podziwiam ich żony.
Wanda Rutkiewicz

Beata Sabała-Zielińska, urodzona w 1968 roku w Nowym Targu, dziennikarka radiowa. Jako rodowita góralka przez dekadę opowiadała słuchaczom Radia ZET o problemach i ciekawostkach z Podhala i okolic, nadając swoim relacjom niepowtarzalny zadziorny charakter. Jest autorką swoistego dziennikarskiego pamiętnika pt. „Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego”, a także współautorką (z Pauliną Młynarską) książek „Zakopane odkopane – lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska” i „Zakopane – nie ma przebacz!”, które są oryginalnymi przewodnikami po stolicy Tatr. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa, a w studenckiej rozgłośni UJOT FM szlifuje nowe radiowe talenty.

Ewa Dyakowska-Berbeka, urodzona w 1957 roku w Bielsku Białej, malarka, graficzka, scenograf. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Jerzego Krechowicza, w  1982 roku. Tworzy wspaniałe kolaże głównie o tematyce górskiej. Jej prace znajdują się  w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego oraz w licznych kolekcjach prywatnych na całym świecie.  Jest autorką i współautorką wielu wystaw organizowanych w kraju i za granicą. Wraz z mężem Maciejem Berbeką tworzyła projekty graficzne i aranżacje wystaw związanych z tradycjami Zakopanego. Od 1985 r. pracuje w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem jako grafik i scenograf.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 25,16

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
25,16 zł septem.pl
mobi epub
od 22,64 zł
(dla stałych klientów)
25,16 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25,52 zł woblink.pl
mobi epub
26,73 zł gandalf.com.pl
mobi epub
26,76 zł empik.pl
mobi epub
28,71 zł ravelo.pl
mobi epub
29,67 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  19,14 zł
w programie Nexto Premium
30,30 zł nexto.pl
mobi epub
31,89 zł legimi.com
mobi epub
31,89 zł publio.pl
mobi epub
31,90 zł virtualo.pl
mobi
28,70 zł zinamon.pl
epub
28,70 zł zinamon.pl

Beata Sabała-Zielińska - inne e-booki

E-booki podobne do "Jak wysoko sięga miłość ?"