ISBN:9788380974487

Amerykanin

Autor: Henry James

Wydawnictwo: Prószyński Media

Stron: 632

Opłacalność: 3.95 zł/100 stron

Oszczędzasz: 31%

To połączenie romansu, komedii, dramatu społecznego i realistycznej powieści obyczajowej, osadzonej w XIX wieku, ukazującej panujące wóczas różnice społeczno – obyczajowe. Henry James w mistrzowski sposób przedstawił kontrast pomiędzy odmiennym sposobem życia czy umysłowością Amerykanów i Europejczyków ówczesnej epoki.

Amerykański biznesmen Christopher Newman opuszcza rodzinny kraj i udaje się w daleką podróż do Europy. Otwarty, bezpośredni jak na owe czasy mężczyzna, o swobodnym sposobie bycia, stanowi osobliwy okaz wśród oficjalnych i powściągliwych Francuzów, których każde słowo i każdy uśmiech jest przemyślany i celowy. W Paryżu mężczyzna poznaje wysoko urodzoną młodą wdowę Claire de Bellegarde. Zakochuje się w niej i z właściwą swojej narodowości spontanicznością prosi ją o rękę. Arystokratyczna rodzina kobiety, zaszokowana manierami Amerykanina, odrzuca jego oświadczyny i podejmuje wszelkie kroki aby udaremnić planowane małżeństwo. Gdy Newman odkrywa pewien mroczny sekret rodziny, staje przed dylematem moralnym: zemścić się ujawniając szokujące tajemnice klanu, czy też ze względu na ukochaną zachować sprawę w tajemnicy.

Amerykanin, pierwotnie opublikowany w odcinkach w miesięczniku „The Atlantic Monthly”, w 1877 roku wydany został w formie książkowej.

 

Henry James przerasta innych powieściopisarzy – tak jak Szekspir wyrasta ponad innych poetów.

Graham Greene

Arcydzieło amerykańskiego romantyzmu, w którym James pokazuje nam swoje głębokie zrozumienie dla – jak to nazywał – „amerykańsko-europejskiej legendy”.

Leon Edel

Henry James (1843–1916) – wybitny amerykański pisarz, krytyk i teoretyk literatury, reprezentant realizmu psychologicznego. W swoich znakomitych powieściach zgłębiał mentalność Amerykanów, zderzając ją z kulturą europejską.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 24.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24.99 zł inverso.pl
mobi epub
od 24.95 zł
(dla stałych klientów)
27.72 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29.28 zł gandalf.com.pl
mobi epub
30.24 zł litres.pl
mobi epub
32.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  21.60 zł
w programie Nexto Premium
33.48 zł nexto.pl
mobi epub
36.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
36.00 zł publio.pl
mobi epub
36.00 zł ibuk.pl

Henry James - inne e-booki

E-booki podobne do "Amerykanin"